Windows 10 Dosya Gezgini takılıyor

BndAykut

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG 16 GB 3600 MHZ
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000 500 Gb
Anakart
asrock b450m-hdv r4.0
İşlemci
Amd Ryzen 5 5500
Selamünaleyküm. Öncelikle tüm sistemimi sıfırdan tekrardan düzdüm.
Ekran kartı PSU anakart işlemcisine kadar.
Windows 10 yüklüyorum sevgili arkadaşlar fakat bir sorun mevcut bir türlü çözemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.
İlk önce güncelleştirme sonra son sürüm ekran kartı driver her şeyini kuruyorum.
Örnek olarak Steam PUBG giriyorum biraz oynayıp çıkıyorum Dosya Gezgini takılma sorunu başlıyor yani oyundan çıktıktan sonra bir klasörü masaüstünde yerini değiştirirken takılmalar oluyor bu problemi çözemedim fakat Windows 11 deniyorum böyle bir problem çekmiyorum Windows 10 kullanmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aleykümselam. Görev yöneticisinden Dosya Gezgini'ni yeniden başlatabilir misiniz?

Aleykümselam. Görev yöneticisinden Dosya Gezgini'ni yeniden başlatabilir misiniz?
Dosya gezginini, yeniden başlatmak işe yaramaz ki, yeniden başlatsa da PC'yi açıp kapattığında yine aynı sorun olacaktır. Ama şahsen sorunun nasıl çözümleneceğini bilmiyorum. Sadece söylediğiniz işe yaramaz onu biliyorum. // Sorunun çözümünü bilmemekle beraber, belki de, .NET Fremavork 3.5 veya 4.8, Microsoft Visual C++ ve DirectX End-User Runtimes yüklemeleri sorunu ortadan kaldırabilir. Zira oyun için gerekli bunlar. Sorun bu yüzden kaynaklanabilir.

Selamünaleyküm. Öncelikle tüm sistemimi sıfırdan tekrardan düzdüm.
Ekran kartı PSU anakart işlemcisine kadar.
Windows 10 yüklüyorum sevgili arkadaşlar fakat bir sorun mevcut bir türlü çözemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.
İlk önce güncelleştirme sonra son sürüm ekran kartı driver her şeyini kuruyorum.
Örnek olarak Steam PUBG giriyorum biraz oynayıp çıkıyorum Dosya Gezgini takılma sorunu başlıyor yani oyundan çıktıktan sonra bir klasörü masaüstünde yerini değiştirirken takılmalar oluyor bu problemi çözemedim fakat Windows 11 deniyorum böyle bir problem çekmiyorum Windows 10 kullanmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.
bunları kurun Eğer sonuç alınamazsa, Windows iso dosyanda sorun olabilir.
Windows 10 Windows 10'u İndirin

Bunları kurun eğer sonuç alınamazsa, Windows ISO dosyanda sorun olabilir.
Windows 10 Windows 10'u İndirin

Bunu test edeceğim teşekkür ederim.

DISM++ ile temizlik yapınız, bakım uygulamaları tek seferlik kullanımlarda sorunları çözebiliyor, ardından silmek kaydıyla deneyebilirsiniz.

Bayağı şey denedim yani sorunumu ben bile bulamadım bir türlü her şey yaptıktan sonra oyuna giriyorum çıkıyorum bir klasörü masaüstünde taşırken takılmaları mevcut ama şöylede durum mevcut Windows 11'de bu problemi yaramıyor aksine onda da programları biraz geç açıyor arada oda M.2'den şüpheleniyom ama sağlık vs durumuna bakıyorum %90 alrda tertemiz sorunsuz.

Geri
Yukarı