Windows 10 Enterprise kurulmalı mı?

Öncelikle dezavantajlarından başlayayım. En büyük dezavantajı şudur, manuel olarak sürüm yükseltmesi yapmak için Media Creation Tool ve Windows 10 Upgrade Assistant maalesef Enterprise sürümlerinde kullanılamıyor. Sadece Windows Update üzerinden sürüm yükseltmesi gelirse yapabiliyorsunuz. Veya ISO dosyası kullanmanız gerekiyor.

Artılarından devam ediyorum. En büyük artısı Pro ve Home sürümlerine göre bazı koşullarda daha uzun süre güncelleme alması. Şöyle ki, eğer yılın 2. yarısında çıkmış bir Windows 10 sürümünü kullanıyorsan o zaman Enterprise sürümünde 12 ay daha uzun süre güncelleme alırsın. Eğer yılın ilk yarısında çıkmış bir sürüm kullanıyorsan Home/Pro veya Enterprise fark etmeksizin destek aynı zamanda biter (1803 ve önceki Windows 10 sürümleri hariç). İkinci artısı ise MDM ile kontrol desteği gibi özellikler. Ayrıca AppLocker gibi uygulama denetim özellikleri de sadece Enterprise ve Education sürümlerinde var (Windows 7'de ise Ultimate ve Enterprise bu özelliği destekliyordu). Fakat performans olarak Home ve Pro'dan zerre kadar farkı yok. Ek özelliklerin de çoğu son kullanıcıyı ilgilendirmiyor.

Yani Home veya Pro sürümünü alsaydınız sürüm yükseltmesi yapmanız daha kolay olurdu.
dostum ben kullanıyorum söylediklerinde haklısın ama kullanılabilcek bir sürüm ben pek sorun yaşamadım ve güncellemelerini de otomatik yapıyor
Adsız.png

Kurulumda Office 365 veya şirket hesabını istiyor bunun dışında şirketinizin olmasına gerek yok.

Ayrıca çöp uygulamalarla gelmiyor bunu da ekleyelim.

Çöp uygulamar gelmedigi içinde +1 olabilir.

Öncelikle dezavantajlarından başlayayım. En büyük dezavantajı şudur, manuel olarak sürüm yükseltmesi yapmak için Media creation tool ve Windows 10 upgrade assistant maalesef Enterprise sürümlerinde kullanılamıyor. Sadece Windows Update üzerinden sürüm yükseltmesi gelirse yapabiliyorsunuz. Veya ISO dosyası kullanmanız gerekiyor.

Artılarından devam ediyorum. En büyük artısı Pro ve Home sürümlerine göre bazı koşullarda daha uzun süre güncelleme alması. Şöyle ki, eğer yılın 2. yarısında çıkmış bir Windows 10 sürümünü kullanıyorsan o zaman Enterprise sürümünde 12 ay daha uzun süre güncelleme alırsın. Eğer yılın ilk yarısında çıkmış bir sürüm kullanıyorsan Home/Pro veya Enterprise fark etmeksizin destek aynı zamanda biter (1803 ve önceki Windows 10 sürümleri hariç). İkinci artısı ise MDM ile kontrol desteği gibi özellikler. Ayrıca applocker gibi uygulama denetim özellikleri de sadece Enterprise ve education sürümlerinde var (Windows 7'de ise Ultimate ve Enterprise bu özelliği destekliyordu). Fakat performans olarak Home ve Pro'dan zerre kadar farkı yok. Ek özelliklerin de çoğu son kullanıcıyı ilgilendirmiyor.

Yani Home veya Pro sürümünü alsaydınız sürüm yükseltmesi yapmanız daha kolay olurdu.

Harika o zaman diyebilirim zaten çok fazla sürüm yükseltmeyi seven birisi değilim şu anda 1903 sürümünü kullanıyorum özellikle bunu kurdum bana göre en stabil olanı bu güvenliğe aşırı dikkat eden titiz davranan bir insanım.

Kurulumda Office 365 veya şirket hesabını istiyor bunun dışında şirketinizin olmasına gerek yok.

Ayrıca çöp uygulamalarla gelmiyor bunu da ekleyelim.

Çöp uygulamaların olmaması gerçekten mükemmel.

Fiyat olarak Enterprise sürümü daha pahalı olabilir, ondan dolayı sordum neden aldınız diye yoksa kullanabilirsiniz sorun yok.

Yok kral sana o anlamda yazmadım ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı