Windows 10 eski oyunlar açılmıyor

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Windows 10'lu güncel sistem var. Eski oyunları 7-8 ay öncesine kadar oynayabiliyordum fakat artık oynayamıyorum. Exe dosyalarını açsamda hiçbir şey olmuyor. Her şeyi denesemde bir türlü çözüm bulamadım sizin fikriniz varsa belirtirseniz çok sevinirim.

Not: Oyunlar genellikle NFS Underground 2, FIFA 2005 vb. tarzı eski oyunlar.

DX 9 indirip deneyin. Bununla beraber .NET Framework 3.5 da kurulursa çoğu açılır.
Bir de Redist paketlerini de kurun.

DX 9 indirip deneyin. Bununla beraber .NET Framework 3.5 da kurulursa çoğu açılır.
Bir de Redist paketlerini de kurun.

Hocam bu da işe yaramadı ya hepsini kurdum yine aynı çift tıklıyorum hiçbir tepki yok. Görev yöneticisinde ayrıntılar kısmına geliyor 1 saniye içinde kapanıyor.

Bir de uyumluluk modu ayarlarını değiştirip deneyin. XP SP2, XP SP3 falan deneyebilirsiniz. Bir de bunların crack dosyaları da doğru atılması lazım. Bunlar epey eski oyun. Zaten çoğunun orijinal olması beklenemez.

Bir de uyumluluk modu ayarlarını değiştirip deneyin. XP SP2, XP SP3 falan deneyebilirsiniz.

Denedim hocam tek tek her birini, format attım defalarca olmadı. Veri Yürütme Engellemesinde oyunları eklesemde gene de düzelmedi.

Önceden oynayabiliyordum sonradan oynayamamaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı