Windows 10 Ethernet Sorunu

Berat398

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, windows 10 kullanıyordum. Akşam bilgisayar açıktı güncelleme yapmış ve sabah açılış ekranında bekliyordu, şifreyi girdikten sonra bilgisayarda dikkat işareti vardı yani internet yoktu. Gittim modemi kapatıp açtım yine yok ama laptopta ve telefonda internet vardı kablo arızalıdır diye düşündüm ve yeni kablo aldım taktım ama yok. Modemde lan ışığı yanmıyordu ama kasanın arkasındaki yeşil ışık seyrek bir şekilde yanıyordu. Driverı kaldırdım tekrar yükledim düzelmedi, bilgisayara format attım yine aynı sorun vardı. Ağ bağdaştırıcılarında interneti görüyordu çarpı işaretindeydi, tanımlanıyor..., internet kablosu takılı değil, etkin diyordu hep böyle bir döngüdeydi ethernet kartı aldım onu taktım ama driverı yoktu. İnternette araştırdım yoktu.

Anakartın ethernet onboard mı arızalı ki bunu kendim düzeltemez miyim ? Kısaca ethernet kablosunu görmüyor algılamıyor tam olarak ama arkada yeşil ışık seyrek yanıyor, internet kablosu takılı değil, tanımlanıyor.., etkin diyip geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı