Windows 10 Etkinleştirme Sorunu

Zannediyorum işletim sistemin korsan..
Korsan İşletim sistemleri için yapıcak birşey yok..
Ama eğer elinde orjinal Win7 veya 8.1 ürün anahtarı varsa ilk önce sahip olduğun işletim sistemini kurup daha sonra Temiz Kurulum yapmadan işletim sistemini yükseltip , yükseltme işlemi tamamlandıktan sonra Microsoft'un sitesinden iso dosyasını indirerek Temiz Kurulum yapmalısın..

Bilgisayarım sıfır. HP markalı. Ama elimde herhangi bir kod yok. Ayrıca güncellemeyi Windows Update merkezinden değil, buradan bulduğum bir iso dosyasını yükledim. Link yukarıda.

PC Windows 8.1 ile beraber geldi ise sistem orijinaldir. İlk önce 8.1 kurulu sisteme yükseltme yapmalısın daha sonra isteğe bağlı temiz kurulum. Temiz kurulumlarda serial isteme derdi olmaz sistemin orijinal olduğu için kendi etkinleşir.
Tekrar Windows 8.1 kurun ve USB ile Windows 10 yükseltmesi yapın.

Iso dosyasıyla da yükseltme yapabilirsiniz. İndirdiğiniz iso sürümü kullandığınız Windows 8.1 sürümünün üst versiyonu olmalı. Örneğin Windows 8.1 Pro 64 bit Türkçe kullanıyorsanız Windows 10 Pro 64 bit Türkçe isosu olmalı. Daha sonra iso dosya içeriğini açıp setup.exe'yi çalıştırmanız gerekli. Eğer 3 seçenekten bütün program ve ayarlarınızı koruyan ilk seçenek seçilemiyorsa yanlış bir şey yapıyorsunuz demektir. Çıktıysa bu seçeneği seçip başarılı bir şekilde yükseltme yapabilirsiniz. Yoksa temiz kurulum yapmış gibi olursunuz bilgisayarınız yükseltilmez ve aktivasyon başarısız olur.
Şimdi sizin yapmanız gereken eski işletim sisteminize dönüp bahsettiğim gibi yükseltme yapmak. Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma bölümünden eski işletim sisteminize dönebilirsiniz. Öyle bir seçenek yoksa tekrar Window 8.1 kurup aktivasyon yapıp doğru bir şekilde yükseltme yapmanız gerekiyor.

Zannediyorum işletim sistemin korsan..
Korsan İşletim sistemleri için yapacak birşey yok..
Ama eğer elinde orijinal Win7 veya 8.1 ürün anahtarı varsa ilk önce sahip olduğun işletim sistemini kurup daha sonra Temiz Kurulum yapmadan işletim sistemini yükseltip , yükseltme işlemi tamamlandıktan sonra Microsoft'un sitesinden iso dosyasını indirerek Temiz Kurulum yapmalısın..
Yükseltme yaptıktan sonra tekrar iso dosyası indirmeye gerek yok. Ayarlardan kurtarma bölümüne gelip bilgisayarı sıfırla seçeneğiyle temiz kurulum yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var. Ben de Windows üzerinden yükseltme yapmadım. USB bellek ile yükselttim. Ben sistem görüntüsü yedeğimi almıştım ama yükleyemiyorum şu an. Eski orijinal Windows7 keyimi de bilmiyorum. Ürün ID'sini biliyorum. ID ile eski keyimi bulma imkanım var mı?

Bende de aynı sorun var. Ben de Windows üzerinden yükseltme yapmadım. USB bellek ile yükselttim. Ben sistem görüntüsü yedeğimi almıştım ama yükleyemiyorum şu an. Eski orijinal Windows7 keyimi de bilmiyorum. Ürün ID'sini biliyorum. ID ile eski keyimi bulma imkanım var mı?
Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma bölümünde eski işletim sistemine dönme seçeneği varsa dönebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı