Windows 10 Etkinleştirme Kodu ile yaşanan maceralar

Okidoki0

Centipat
Arkadaşlar merhabalar, öncelikle karmaşık bir problemi yalın bir şekilde anlatmak istiyorum. Ofisimize yeni bir bilgisayar aldık ve içine orijinal Windows 10 Pro sürümü kurmak amacıyla bir internet sitesinden kod satın aldık. Ofisten beni aradılar ve şöyle söylediler ''Bu satın aldığın kod Home koduymuş bunun değişimini iste.'' .Ben de halihazırda kendi evime henüz etkinleştirilmemiş bir Home sürümlü bir kişisel bilgisayarımı kullandığım için bu kodu bari kendim etkinleştireyim, onlara yeni bir kod alırım diye düşündüm ve etkinleştirdim. Etkinleştirdiğim sürüm Windows 10 Enterprise sürümü çıktı ve bilgisayarım durduk yere güncelleştirmeler ile bu sürüme aniden geçiş yaptı. Ardından kişisel olarak bu sürümü bilmediğim için kodu bilgisayardan kaldırdım ve madem format atmadan sürüm değiştirilebiliyormuş diye düşünüp kod değişiminden gelen Pro kodunu tekrar girip Pro sürümüne geçiş yapmayı denedim fakat hiçbir güncelleme atmadı bu sefer, yeniden başlattığımda resimlerde aşama aşama attığım şekilde adımlarla karşılaştım. Uzun yazının ardından sorum şu olacak. Ben temiz bir kurulum yaptım mı, herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Hiç güncelleme atmaması beni şüpheye soktu. Bir sıkıntı görüyor musunuz?
Bunları sormamın tek sebebi bilgisayarımda titiz bir şekilde temiz kurulum istiyordum fakat böyle bir problemlerle karşılaşmış olmam.

Görsellere açıklamalar.
Home etkinleştirilme yazanda ''Bari kendime kullanayım.'' diye düşündüğüm kısım.
Enterprise yazandaysa sürümü kayıt defteri ve etkinleştirmeden kodlar ile kaldırdığım kısım.
Windows 10 Pro kısmı da nihai güncel durum. Key Retail Key çıktı.

Dosya Ekleri

• home etkinleştirme.png
    home etkinleştirme.png
    770,7 KB · Görüntüleme: 46
  • ardından.png
    ardından.png
    701,8 KB · Görüntüleme: 53
  • Home 1.png
    Home 1.png
    747,1 KB · Görüntüleme: 43

Geri
Yukarı