Windows 10 FN tuşları çalışmıyor

Arkadaşlar Linux dağıtımlarında FN tuşu ile fonksiyon tuşlarının tamamı çalışıyordu lakin Windows 10'da sadece parlaklık ve ses açma kapatma fonksiyon tuşları çalışıyor.
Bunun ayarı var mıdır? Örneğin FN+F9 Touchpad'i devre dışı bırakma lakin Windows'ta yaptığımda olmuyor.

Laptop olduğunu düşünüyorum bilgisayarınızın. Eğer bu şekildeyse güncellemelerinizi yapın ve laptopun markasını aratarak ona ait güncellemeleri de sitesinden indirin.

Sürücüden kaynaklı büyük ihtimalle, arkadaşların söylediği gibi sitesinden kontrol et.
Dokunmatik yüzey'i Windows ayarlarından kapatabilirsin.
Kod:
Başlat > Ayarlar > Cihazlar > Dokunmatik yüzey.

Screenshot_1.png

Merhabalar, konu eski olabilir. Ama Google arama ile gelenlere belki faydası olabilir. Bu videodan çözdüm umarım size de faydası olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarıma format attırmıştım. Aynı sorunu ben de yaşadım. Driverlar ile alakalıymış Atk Package yükledikten sonra düzeldi. Konu canlı değil ama yazayım dedim yine de. Yapamayan arkadaşlar Asus'un sitesinden(benim pc Asus) bilgisayar modelinizi girip güncellemelisiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    31,4 KB · Görüntüleme: 156
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    30,1 KB · Görüntüleme: 164

Geri
Yukarı