Windows 10 format atarken HDD Silinmesi

Heisenbergodyr

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam iyi forumlar.

Asus windows 10 dizüstü bilgisayarıma format atarken yanlışlıkla diski sildim. Yeniden oluşturmak için başka PC'de ISO dosyası ile kurup bozulan PC'me atabilirim ama bu işlemi yine win10 PC ile yapmak lazımmış ve benim çevremdeki tüm win10 PC'ler korsan.
Soru1: orijinal win10 PC'nin diskini yeniden oluşturmak üzere korsan win10 üzerinde ISO dosyası oluşturabilir miyim?(Win10 media creation tool programından bahsediyorum.)

Soru2: diski silinen orj win10 PC'nin biosuna ve recovery ekranına girebiliyorum oralardan bir sey yapabilir miyim? (Birkac kurtarma seçeneği demedim ama çalışmadı.) Cevaplarsaniz sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soru1: orijinal win10 PC'nin diskini yeniden oluşturmak üzere korsan win10 üzerinde ISO dosyası oluşturabilir miyim?(Win10 media creation tool programından bahsediyorum.)
1.Evet oluşturabilirsin.

Soru2: diski silinen orj win10 PC'nin biosuna ve recovery ekranına girebiliyorum oralardan bir sey yapabilir miyim? (Birkac kurtarma seçeneği demedim ama çalışmadı.) Cevaplarsaniz sevinirim teşekkürler.
2.Temiz kurulum yap.

1.Evet oluşturabilirsin.

2.Temiz kurulum yap.

Recovery ekranından temiz kurulum nasıl yapabilirim? O ekranda komutlar gelişmiş seçenekler var ama diskini silmis olduğum için sifirlama ve yenileme özellikleri çalışmiyor. Bahsettiginiz kurtarma dosyası hazırlayıp usb ile recovery ekranında çalıştırmak ise onu zaten korsan win10 üzerinde yapabiliyormuşum sizin dediginiz gibi. Ancak şöyle de bi sorun var kimse bilgisayarını vermiyor o işlemi yapabilmem için :D . Bilgisayarciyada kendim yapabilecegim bi işlem olduğu için götürmek istemiyorum ayrıca onlarda kendi kafasına göre korsan işletim sistemi yüklüyor . Dolayısıyla büyük cikmazdayim.

Ancak şöyle de bi sorun var kimse bilgisayarını vermiyor o işlemi yapabilmem için.
1.Bilgisayarın sahibinin yanında usb hazırla.
2.İnternet cafe varsa cafede usb hazırla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı