Windows 10 format atılmıyor

DarkShadowI

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar.

Cihazım dün kardeşimin dediğine göre oyun oynarken kendi kendini kapatmış.
Açmaya çalıştığımda cihazın Windows'ta görüntü vermediğini fark ettim.

Oturum açma seçeneklerinden başlangıç sorun gidericisini çalıştırıp Windows'a girebildim.

Bu sefer de hizmetlerin bozulduğunu fark ettim ve 3 saatlik çalışma sonucu düzeltemedim. Format atayım dedim, atamadım. Diski killdisk ile sıfırladım. Herhangi bir bad sector bulunmuyor. Bugün yeni imaj dosyası ile format atmayı başarabildim. Ne hikmetse bu sefer de boot atamıyor makine.

Okuyup destek olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar.

Cihazım dün kardeşimin dediğine göre oyun oynarken kendi kendini kapatmış.
Açmaya çalıştığımda cihazın Windows'ta görüntü vermediğini fark ettim.

Oturum açma seçeneklerinden başlangıç sorun gidericisini çalıştırıp Windows'a girebildim.

Bu sefer de hizmetlerin bozulduğunu fark ettim ve 3 saatlik çalışma sonucu düzeltemedim. Format atayım dedim, atamadım. Diski killdisk ile sıfırladım. Herhangi bir bad sector bulunmuyor. Bugün yeni imaj dosyası ile format atmayı başarabildim. Ne hikmetse bu sefer de boot atamıyor makine.

Okuyup destek olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.
Sistemin marka modeli nedir? BIOS'u varsayılan değerlere sıfırlayarak denediniz mi?
Buradaki rehberden yararlanarak güncel windows 10 kurulumu mu yaptınız?

Anakart modelim z77m-d3h, ek olarak tekrar format atarken memory management hata kodlu mavi ekranı yedim, sanırım ssd'im bozuldu. Kurulumu bir de ana dosyalarımın olduğu hdd'e deneyeceğim gibi gözüküyor.

Anakart modelim z77m-d3h, ek olarak tekrar format atarken memory management hata kodlu mavi ekranı yedim, sanırım ssd'im bozuldu. Kurulumu bir de ana dosyalarımın olduğu hdd'e deneyeceğim gibi gözüküyor.
Eğer işletim sistemini kurarken hata aldıysanız dediğiniz gibi SSD sorunlu olabilir. Sonucu yazarsınız. Kolay gelsin.

SSD'yi test ettiğimde Smart ve scan testlerinde Pass geçti. Sorun SSD'de olmayınca farklı bir sisteme taktım ve Windows'u o cihazda kurdum. Akabinde SSD'yi kendi sistemime taktığımda sorun olmadı. Arızalı olan parçam RAM büyük ihtimalle, uzun vadede sorun yaşayacağım gibi görünüyor.

Çözüldü, K&A.

Geri
Yukarı