Windows 10 Format Atmak

feronia67

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bilgisayarımı temizleyip macun yenilemelerini yapacağım. Temizleme işlemi sonrasında ise format atmak istiyorum bilgisayarıma ancak aklımda bir soru var. Bilgisi olanlar beni aydınlatırsa çok mutlu olurum. Sizce formatı direkt Windows 10'un sunduğu otomatik özellikle mi atmak mantıklı yoksa belleğime yeniden Windows dosyalarını atıp BIOS'dan kurmak mı mantıklı veyahut aralarında hiç fark yok mu? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler ve yardımcı yazılımlar ile ilgili fazla bilgi sahibi değilsen ve ne işe yaradığını bilmesen bile birşeylerin eksik olması canını sıkıyorsa "otomatik özellikle" at. Yoksa bir beleğe güncel versiyonu yükleyip kurman zaman ve ne olup bittiğini bilmek açısından daha iyi bir tercihtir.

Sürücüler ve yardımcı yazılımlar ile ilgili fazla bilgi sahibi değilsen ve ne işe yaradığını bilmesen bile birşeylerin eksik olması canını sıkıyorsa "otomatik özellikle" at. Yoksa bir beleğe güncel versiyonu yükleyip kurman zaman ve ne olup bittiğini bilmek açısından daha iyi bir tercihtir.

Bios, ekran kartı güncellemelerini felan yapmayı biliyorum oralarda sıkıntı yok. Ancak bilmediğim şeyler var hocam. Mesela windows lisansım gidecek mi windowsu da silince, yeniden bios update etmem gerekecek mi yoksa sadece ekran kartı sürücüsünü mü güncellemem gerekecek, aklımda bu şekilde sorular var.

Windows HDD nin içinde bulunan bir dosyalar topluluğu, BIOS anakartın üzerindeki ayrı bir chipte bulunur. Windows ve HDD ye yapacağın işlemler BIOS a etki etmez. Lisansın gidebilir. Format öncesi lisansı internetten bulacağın birkaç yöntemle görntüleyip bir kenara not edersen sonrasında yine kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı