Windows 10 format attıktan sonra lisans gidiyor mu?

• Konuyu başlatan AfrazT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 660
Formatladım, başta SSD ve HDD ile biraz sıkıntı yaşadım ama bir şekil hallettim, bayağı oldu fakat yeni yeni bakıyorum. Lisans kayboldu maalesef.xd

Arkadaşlar bilgisayarıma bir format atacağım SSD + HDD var, HDD çıkartıp öyle format atacağım formattan sonra taktığımda bir sorun olmaz değil mi? Bir de lisansım sınırsız lisansı vs bir yerden almam gerekiyor mu yedeklemem vs yoksa otomatik işliyor mu formattan sonra?

OEM lisans ise HDD çıkartmanız falan etki etmez çünkü anakarta işleniyor. Format attıktan sonra geri otomatik etkinleşir. Retail lisansı ise Microsoft hesabına entegre ederek format attıktan sonra o Microsoft hesabına geri girerek etkinleştirebilirsiniz.

Formatladım, başta SSD ve HDD ile biraz sıkıntı yaşadım ama bir şekil hallettim, bayağı oldu fakat yeni yeni bakıyorum. Lisans kayboldu maalesef.

Nasıl kayboldu? Retail lisansın lisans kodlarını biliyorsan tekrar girmeyi deneyebilirsin. Nereden almıştın lisansı? Microsoft hesabına bağlı mıydı?

OEM lisans ise HDD çıkartmanız falan etki etmez çünkü anakarta işleniyor. Format attıktan sonra geri otomatik etkinleşir. Retail lisansı ise Microsoft hesabına entegre ederek format attıktan sonra o Microsoft hesabına geri girerek etkinleştirebilirsiniz.

Nasıl kayboldu? Retail lisansın lisans kodlarını biliyorsan tekrar girmeyi deneyebilirsin. Nereden almıştın lisansı? Microsoft hesabına bağlı mıydı?

Bilmiyorum Microsoft hesabına bağlı mıydı, 2 tane hesabım da PC'de ekliydi. İkisini de bağladım lisans gelmedi. İnternetten ucuza almıştım Home olarak fakat Pro kurdum. Kodu tekrar denedim lakin işlemedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
MAK Key de olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı