Windows 10 format sonrası mikrofon çalışmıyor

CoLdWin

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba. Dün bilgisayara kökten bir format attım. Lakin her format gibi başıma gelen mikrofon olayı yine geldi. Olay şundan ibaret. Format attıktan sonra hiç bir driver kurmadan mikrofonu kullanamıyorum. Direk windows güncellemelerini yapıp mikrofonu o şekilde kullanmak istemedim ama bu sefer olmadı. Sonra anakartın sitesinden driverı kurup yapmak istedim, kurdum ve yine aynı sorun devam etti ve çalışmadı. Sonra sürücüyü kaldırıp tekrar reset attığımda mis gibi bir sesle mikrofonum çalıştı, ama sonraki yeniden başlatma eyleminde bulunduğumda sürücü tekrar kendiliğinden kuruldu ve mikrofon çalışmıyor. Bunu nasıl düzelteceğim?

Anakart: Gigabyte B450m S2H

Bunu indirerek otomatik sürücüleri indirebilirsiniz

İşlemcim R5 2600.

Buna bakabilirsiniz:
Deneyeyim görelim.

1668677877955.png

Şuan düzeldi mikrofon ama yine bu uyarıyı aldım. Tekrar yeniden başlattığımda mikrofon bozulacak.

Son düzenleme:
İşlemcim R5 2600.

Deneyeyim görelim.

Eki Görüntüle 1575524

Şuan düzeldi mikrofon ama yine bu uyarıyı aldım. Tekrar yeniden başlattığımda mikrofon bozulacak.
Cabaliyor :D.
Muhtemelen siz kaparken kurdu, interneti kesin,yeniden baslatin surucuyu silip tekrar yeniden baslatin bakalim ne olacan

Resmen dalga geçiyor benimle koyacağım 2 3 tane şimdi rahatlayacağım. Öyle deneyeyim şimdi tekrar 3 4 kere reset atmam gerekecek 😀

Arada yapar boyle Windows, realtek driverimle uyusamamisti, sorun su cihaz laptop, dis bir eklenti bile degil :D.
aklima gelmisken realtek audio controller diye bir sey kuruyor mu sisteme?

Arada yapar boyle Windows, realtek driverimle uyusamamisti, sorun su cihaz laptop, dis bir eklenti bile degil :D.
aklima gelmisken realtek audio controller diye bir sey kuruyor mu sisteme?
Reis gülme ama çok saçma basit bir şekilde hallettim. Evet kuruyor.
1668678490947.png

Şuna bastım düzeldi. 😀 😀 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı