Windows 10 Format Sorunu

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle iyi forumlar. Yaklaşık 13-14 yıllık bir bilgisayarım var. Bilgisayara Technopat'ın kanalında paylaştığı şekilde yapıyoruz fakat BIOS eski olduğu için o videodaki bazı ayarlar yok ve USB'yi seçtiğimde ekteki gibi bir kısa çizgi yanıp sönüyor. Bir çözüm var mıdır? Bundan önceki sürümü Win7 Ultimate 64 Bit'di.

20200703_172355.jpg

Öncelikle neden bu kadar eski bir bilgisayara Windows 10 gibi ağır bir işletim sistemi yüklemek istiyorsun onu anlamış değilim. Bence Windows 10'u desteklemiyordur. İlla güncellik bakımından bir tık seviye atlamak istiyorsan kesinlikle Windows 8.1 Pro 32 Bit kurmanı tavsiye ederim. RAM'inin 4 GB üstü olduğunu sanmıyorum bunun için önce aşağıda vereceğim linkten Windows 8.1 orijinal ISO dosyasını indirip ardından Rufus programı ile en az 8 GB'lık bir USB aracılığıyla Boot etmelisin. Rufus ayarlarında GPT yazan kısmı MBR olarak seç ve diğer ayarların hiçbirine dokunmadan ISO dosyasını tanıtıp USB'yi Boot et. Ardından format işlemini başlat ve temiz bir kurulum yap. Sorunun düzeleceğine eminim. En önemli husus GPT yazan kısım MBR olsun ve mutlaka 32 Bit kur.
8.1 kurarken senden ürün anahtarı isticek ve " XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB " şu anahtarı yazarsın. Ardından internet üzerinde OEM keyler satılıyor 11-12 TL gibi bir rakama. Onlardan alıp sahte crack programlarını kullanmadan gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsin orjinal bir şekilde.
.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 29
ISO doğru yazılmamış olabilir. 13 yıllık bilgisayara Windows 10 kurma gel sana sahibinden hiç kullanılmamış Linux kuralım.

Güzel. Ama bence de Windows 10 kurma. Linux dağıtımları iyi gider o bilgisayara.
Şimdi de yüklenirken hata veriyor hata kodu da bu 0xc0000005. Edit: 2. deneyişte orayı da atlattım bakalım n'olacak?
Sonunda oldu her şey için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı