Windows 10 geç kapanıyor

Spidertliman

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows 10 20H2 sürümü kullanıyorum. Kapat dediğim zaman kapatılıyor yazıp direk gidiyor monitör sinyal yok yazıyor ama kasanın ışıkları biraz geç sönüyor. Muhtemelen HDD kullanmamdan kaynaklanıyor. Gücünün biraz daha hızlı kesilmesini nasıl sağlarız?

Windows 10 20H2 sürümü kullanıyorum. Kapat dediğim zaman kapatılıyor yazıp direk gidiyor monitör sinyal yok yazıyor ama kasanın ışıkları biraz geç sönüyor. Muhtemelen HDD kullanmamdan kaynaklanıyor. Gücünün biraz daha hızlı kesilmesini nasıl sağlarız?
Ben de güncelledim. Bir 10-15 saniye bekliyor. Bir tek yaşayan siz değilsiniz.

Windows 10 ile HDD arasında kan davası var sanki yani HDD-den kaynaklı SSD-alıp takmalısın.
Ya da Windows 8.1-e geçmelisin.

8.1 çok iyi çalışıyordu bende de. 3 saniyede açılıyordu resmen SSD gibiydi. Ama Windows 10 yapınca biraz ağırlaştı. Çok da kullanılmaz bir yanı yok sabırlıysan işini görür.

Herkesde var o olay, size özel bir durum değil. Geç kapansa ne olur ayrıca? Bilgisayarı kapatma amacınız işinizin bitmesi ve PC başından kalkıp gitmek değil mi? Ha anında kapanmış, ha geç kapanmış. Ne farkeder ki, sonuçta işiniz bitiyor ve başından kalkıyorsunuz. Ayrıca SSD al diyen arkadaş için de, SSD diskde de geç kapanıyor merak etme 🤣🤣🤣
Bu arada Windows 10 yerine 8.1 i tercih etmek de nasıl Bi mantık çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı