Windows 10 geç kapanma sorunu

Yeni sürüme geçiş yapmadığımdan sorun olup olmadığını bilmiyorum. Ama Wise registry cleaner sistem ayarlama sunduğu ayarları kullanıyorum. Bu ayarları yapmayı deneyebilirsin.
Eki Görüntüle 551881
Hocam çok teşekkürler denedim ama ise yaramadı

Antivirüs olarak ne kullanıyorsunuz?
Sistemi kapatmaya çalışırken arka planda hangi uygulamalar çalışıyor?

Autoruns yazılımını yükleyin.
Çıkan dosyalardan Autoruns64 yazılımı çalıştırıp tarama işleminin bitmesini bekleyin.
Tarama işlemi bittikten sonra resimde gösterilen simgeye tıklayarak rapor oluşturun.

Screenshot_2.png

Raporu varsayılan olarak Belgelerim klasörüne atacaktır. Raporu arşivleyip ya da bir klasöre atıp GDrive yükleyin. Sonra dosyanın bağlantısını buradan paylaşın.

Antivirüs olarak ne kullanıyorsunuz?
Sistemi kapatmaya çalışırken arka planda hangi uygulamalar çalışıyor?

Autoruns yazılımını yükleyin.
Çıkan dosyalardan Autoruns64 yazılımı çalıştırıp tarama işleminin bitmesini bekleyin.
Tarama işlemi bittikten sonra resimde gösterilen simgeye tıklayarak rapor oluşturun.

Eki Görüntüle 551939

Raporu varsayılan olarak Belgelerim klasörüne atacaktır. Raporu arşivleyip ya da bir klasöre atıp GDrive yükleyin. Sonra dosyanın bağlantısını buradan paylaşın.
Buyrun DESKTOP-D3KM9CU.arn

CCleaner tarzı yazılımlara gerek yok. Ayrıca Avast satıldığından beri arka planda sistemi izlemek dışında bir işe yaramıyor. Kaldırmanızı öneririm.
Bunun yerine Windows disk temizleme seçenekleri ve tarayıcının geçmişini temizleme ayarları yeterlidir.
Nvidia GeForce Experince video çekmek için kullanmıyorsanız kaldırın. Sisteme gereksiz bir yük bindiriyor. Sürücü güncellemelerini Nvidia forum sayfasından takip edebilirsiniz. Tarayıcı yer imlerine ekleyip ara sıra kontrol etseniz yeterlidir.
Intel driver support assistan kaldırmanızı öneririm. Bu güncelleme görevleri sistem hakkında bilgi toplayabiliyor. Bu yüzden arka planda sisteme yük bindiriyorlar. Güncellemeleri sitelerinden kontrol edebilirsin. Zaten Intel aylık sürücü çıkaran bir firma değil.

Resimde gösterdiğim geri bildirim görevlerini soldaki kutucuğa tıklayarak devre dışı bırakın. Ayrıca sarı renkli gözüken yazılımlara sağ tıklayıp Delete diyerek silin. Uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın.

Screenshot_1.png

Sarı ile gözükenler sistemde öyle bir dosyanın olmadığını belirtir. Kırmızı ile gösterilenler ise Microsoft tarafından onaylanmamış olduğunu belirtir.

Ayrıca arama çubuğuna msconfig yazın. Çıkan seçeneği açın.
Sonrasında oradan resimde gösterdiklerimi devre dışı bırakın.

Screenshot_2.png

Diğer Intel hizmetlerinin ne işe yaradığını bilmiyorum. Devre dışı bırakabilirsin. Ama bir uygulama çalışmazsa tekrar etkinleştirip sistemi yeniden başlatman gerekiyor. Eğer işine yaramayan Intel, Samsung vb. yazılımlar varsa kaldırmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı