Ne desem hafif kalır Önce w10 2004 sürümü ve sonrasında sizin bu rehberiniz ile GTA V 'de 33 fps sınırından 55e kadar çıkabildim. İntel Core i-5 8250u ve Radeon 530 için bu inanılmaz bir etki. Bunu yazmak için üye oldum. Teşekkürü borç bilirim.

@troubleman Bunun için üye olduysanız devamı gelecektir. Bende 5 sene önce başka bir şey için üye olmuştum ve halen buradayım

Windows 10 2004 Pro kurmuştum temiz kurulum ile NFS Underground 2 dahi kasıyor du arada sırada pek etki edeceğini sanmam ama bu konudaki ayarları bir deneyeceğim.

Windows 10 2004 Pro kurmuştum temiz kurulum ile NFS Underground 2 dahi kasıyor du arada sırada pek etki edeceğini sanmam ama bu konudaki ayarları bir deneyeceğim.
Nfs 2 dahi kasan sistem.nedir? Bir şeyler eksik kalmış demek ki. Öncelikle ekran kartı sürücüsü... Laptop ise ayrıca değiştirilebilir grafik ayarı...

İfadeler: kt2
Bu güzel konu için öncelikle teşekkürler. Ancak CPU Unpark ayarının Ryzen işlemcilerde kapatılmamasını öneririm. Ryzen işlemciler fazla dinamik bir yapıda oldukları için idle moda geçmeleri sistemin yararına olur diye düşünüyorum. Öteki türlü boştayken ısınma sorunları yaşanabilir.

HPET'i kapatmaya çalışırken böyle hata alıyorum yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    10 KB · Görüntüleme: 160
Neden HPET'i kapatmaya çalışıyorsunuz?

Ne işe yaradığını biliyor musunuz yoksa internette okuyup başkaları yapınca FPS yükseltiyor dedi diye mi yapıyorsunuz? Daha önceki postumda da bu ayarın sistem stabilitesine zarar verdiğini söyledim. Bunu da geçtim zira söylediğim anektod olarak algılanıp geçerliliği sorgulanabilir ancak bunu hem AMD hem de INTEL mühendisleri de ellenmemesi gerektiğini bastıra bastıra söylüyor. Buna rağmen neden kurulumunuza zarar verip üstüne üstlük bilmediğiniz bu ayarları insanları yararlı birşeymiş gibi göstermeye niyetlisiniz? Amacınız nedir?

Kaynak; A Timely Discovery: Examining Our AMD 2nd Gen Ryzen Results

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. Hayır, 2004 sürümüne temiz kurulum ile geçerseniz HPET (CMD) ayarlamalarını yapmamalısınız bile.
2. Kesinlikle hayır.
3. Yapılabilir hiçbir sıkıntı olmaz.

HPET konusuna bir açıklama getirmem gerekirse, 2004 sürümü öncesinde bir sürümdeyseniz kullanabilirsiniz lakin 2004 temiz kurulum yaptığınızda HPET veya Synthetic Timer'lar ile alakalı herhangi bir ekstra ayar yapmanız gerek yok.
Kaynak: HPET enabled or disabled? The final answer is here! · Issue #18 · CHEF-KOCH/GamingTweaks

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…