Windows 10 Görev Çubuğu Tepki Vermeme Sorunu

sserhat7

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler. Dünden itibaren görev çubuğunda bulunan başlat düğmesi, ses ayarı, wi fi gibi bölümler tıklayınca herhangi bir tepki vermiyor. Önerilen çoğu şeyi denedim fakat sonuç alamadım. Bunun gibi bir sebepten formatta atmak istemiyorum. Bu sorunla karşılaşıp çözebilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu yöntemi deneyin. Donanımsal bir sorun yoksa kurulumu gerçekleştirebilirseniz başlat menüsü gibi menülerin açılmaması durumuna kesin çözümdür.

Dosya yapısının bozulması gibi Windows kaynaklı bir sorunsa tekrar kurulum yaparak sorunu çözebilirsiniz. Tekrar kurulum yapınca dosyalarınız, programlarınız ve ayarları kaybolmaz. Tekrar kurulum yapmak için elinizde Windows 10 10586 iso dosyası mevcutsa içini sıkıştırma programı ile açıp setup.exe çalıştırıp otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneği ile kurulum yapmanız. Iso dosyası elinizde mevcut değilse benzer şekilde Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile kurulum başlatabilirsiniz.

Kaynak: How To Reinstall Windows 10

Son düzenleme:
Çok sağolun. En yakın zamanda uygulayacağım.

Yeni hesap açtım. Önceki oturumu silsem herhangi bir problem oluşur mu acaba?

Aklınızda bulunsun. Yeni kullanıcı açınca düzeninizi tekrar kurmak zorunda kalıyorsunuz. Yukarıda anlattığım yöntem yeni kullanıcı açmanıza gerek kalmadan bu tip sorunları çözüyor.

Gönderdiğiniz ilk linkteki program malesef bir sorun algılayamadı. Yeni oturum açtım masaüstüm sade olduğu için çok fazla uğraştırmadı.

O programı ben göndermedim. Ama bazen sorunlaı çözebiliyor. Benim söylediğim yöntem tekrar kurulum yöntemiydi. Tabi bilgisayarı çok derinlemesine kullanıyorsanız yeni kullanıcı açmak size çok vakit kaybettirmez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı