Windows 10 Görev Yöneticisi %100 CPU Kullanma Sorunu

ByDMC

Centipat
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayar arada bir kitleniyor ve ekran kapanıp geri geliyor. Daha sonra ilerleyen zamanda geri tekrarlıyor. Görev yöneticisini açınca görev yöneticisi kitleniyor. Resimlerde görüldüğü gibi işlemler sekmesinde bazı ismi ve hiçbir bilgisi olmayan programlar görünüyor. Performans sekmesine tıkladığımda görev yöneticisi donuyor, ekran açılıp kapanıyor ve görev yöneticisi kapanıyor. Ayrıntılar sekmesinde ise hiçbir şey görünmüyor.
Bu sorunu düzeltmeye çalıştım ama olmadı düzeltmek için;
1. Harddisk'i tamamen sıfırladım yine düzelmedi.
2. Format atmayı denedim ama hata verdi.
2. Laptop'a başka bir harddisk taktım normal oldu bir saat sonra bu harddiskde de aynı sorun oluştu hatta görev yöneticisinde sistem kesintileri bazen %100 görünüyor bazen görünmüyor.
Şu anda problem hala devam ediyor. Bu konu hakkında bilginize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
Laptop bilgileri;
ASUS TP500LB.
İşlemci: Intel'i5.
RAM: 6 GB.

WhatsApp Image 2020-05-05 at 15.52.06 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-05-05 at 15.52.06 (3).jpeg

WhatsApp Image 2020-05-05 at 15.52.06 (4).jpeg

WhatsApp Image 2020-05-05 at 15.52.06.jpeg

WhatsApp Image 2020-05-05 at 16.08.24.jpeg

Memtest64 kullanarak RAM'leri bir test ettir misin.

Edit: Bir de Process Explorer ile CPU kullanımı bakar mısın.
Dediklerinizi yaptım ve sonuçların fotoğrafları aşağıda. Teşekkür ederim

Windows güncellemelerini kontrol etmenizi öneririm.
Bu sorun olmadan önce tüm güncellemeler son güncellemelerdi ama yine kontrol edeceğim. Teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-05-05 at 17.23.53 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-05 at 17.23.53 (1).jpeg
    73,2 KB · Görüntüleme: 88
  • WhatsApp Image 2020-05-05 at 17.23.53.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-05 at 17.23.53.jpeg
    111,3 KB · Görüntüleme: 92
  • WhatsApp Image 2020-05-05 at 17.24.11.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-05 at 17.24.11.jpeg
    119,9 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Windows görev yöneticisi CPU kullanımını %100 gösterirken Process Explorer %49 mu gösteriyor?

Bir de resimleri print screen ile alarak atarsanız daha net görebiliriz hocam.

Windows görev yöneticisi CPU kullanımını %100 gösterirken Process Explorer %49 mu gösteriyor?

Bir de resimleri print screen ile alarak atarsanız daha net görebiliriz hocam.
Aynen hocam doğru gördünüz hatta bazen sistem kesintileri %100 de takılı kalıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    149,2 KB · Görüntüleme: 79
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    148,1 KB · Görüntüleme: 99
Microsoft'un sitesinde bir çözem önerilmiş bir bakın isterseniz
Çok teşekkür ederim. Bunu deneyeceğim olumlu yada olumsuz bir sonuç olursa buraya bildireceğim.
Windows güncellemelerini kontrol etmenizi öneririm.
Microsoft'un sitesinde bir çözem önerilmiş bir bakın isterseniz

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim. Sorun düzeldi.

Bilgisayara format attım daha sonra driverleri yüklerken NVIDIA driverinden sonra sorun tekrar ortaya çıktı. Ben de aygıt yöneticisinden NVIDIA'yı devre dışı bıraktım ve sorun ortadan kalktı. NVIDIA'nın Başka sürümlerini denedim yine sorun oldu. Büyük ihtimalle Ekran kartı arızalandı. Anakarta gömülü olduğu için ne yapacağımı bilmiyorum. Şimdilik İntel Graphic ile idare ediyorum. Umarım bunun da bir çözümünü bulabilirim. Tekrardan Teşekkür ederim.
Çok teşekkür ederim. Bunu deneyeceğim olumlu yada olumsuz bir sonuç olursa buraya bildireceğim.

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim. Sorun düzeldi.

Bilgisayara format attım daha sonra driverleri yüklerken NVIDIA driverinden sonra sorun tekrar ortaya çıktı. Ben de aygıt yöneticisinden NVIDIA'yı devre dışı bıraktım ve sorun ortadan kalktı. NVIDIA'nın Başka sürümlerini denedim yine sorun oldu. Büyük ihtimalle Ekran kartı arızalandı. Anakarta gömülü olduğu için ne yapacağımı bilmiyorum. Şimdilik İntel Graphic ile idare ediyorum. Umarım bunun da bir çözümünü bulabilirim. Tekrardan Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-05-06 at 13.07.57.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-06 at 13.07.57.jpeg
    60,9 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı