Windows 10 güncelleme sonrası açılmıyor

xxllxxx

Decapat
17/09/2019’da bilgisayarın güncelleme yaptığını fark ettim, internet çok yavaşladığı için hizmetlerden Windows Update’i durdurdum. Daha sonraki gün bilgisayarı açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmadı. Bilgisayarı açtığımda otomatik onarıma hazırlanıyor ve daha sonrasında kişisel bilgisayarınızda tanılama yapılıyor ekranı geliyor. Daha sonra ise şu ekran geliyor:
ct131361dhcv.jpeg

Bu ekranda gelişmiş seçenekleri seçip çıkan, sistem geri yükleme, başlangıç onarma, önceki sürüme dön, bu bilgisayarı sıfırla gibi seçenekleri denedim. Hepsinde hata aldım. Sistem geri yükleme kısmında en son 17/09/2019’da yapılan güncelleme görünüyor. Tür kısmında ise kritik güncelleşti. Yazıyor.
Sistem geri yüklemeyi kullandığımda aldığım hata şu:

a3131411dqi9.jpeg

Komut istemi’nden chkdsk/r komutunu da çalıştırdım. Bir şey bulamadı.

Windows 10 ISO yükledikten sonra, gelişmiş seçeneklerde çıkan en son güncellemeleri kaldır seçeneğini de denedim. Onda da hata aldım.

Elimde iki tane HDD var, şu an kullandığım HDD'yi sub, diğer HDD'yi master olarak atadığım da bilgisayara girip bozuk olan HDD’nin dosyalarına erişim sağlayabiliyorum.
Sorunu format atmadan çözmeye çalışıyorum çünkü kişisel dosyalarım var. Bu sorunu formatsız çözme imkanım var mı? Yüklenen güncellemeleri kaldırma şansım var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Evet, aslında win tam update olurken güncelemeyi yarıda kesmek bu olumsuz duruma neden olmuş. Win7 'de bir kere ayni durum başıma gelmiş ve bu sorunu uzun uğraşlarda çözüp en baştaki onarıma dahi gidilmeden sistemi tekrar açılır durumuna çevirebilmiştim. En başta sistem açılırken F8' e bastığınızda karşınıza çıkan tüm seçenekleri ayrı ayrı denediniz mi? Güvenli kip, komut istemli güvenli kip, ağ destekli güvenli kip, en son başarılı çalışan sistem ayarlarınız, vb. Başlangıç onarmada kurulum CD'si veya rüfus USB belleğini kullanmanız da gerekebilir, bunları da deneyip sonuç alamadığınzda en son çare olarak format > sıfırdan temiz kurulumu düşünün, ama ondan önce yarım kalan bu güncelleme sırasında kesilen PC'yi 1.5 - 2 yıl önce çevirdiğim gibi biraz uğraşılarak bunu geri çevirebilme şansınız hala vardır. Kolay gelsin.

Bir müddet sonra uğraşmayı bıraktım, dosyalarımı yedekleyip sistemin kurulu olduğu bölümü formatladım, sorun çözüldü. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı