Windows 10 Güncelleme Sonrası "explorer.exe"nin Başlamaması

Inotorious

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Dün Windows 10 ben evde değilken yeni bir güncelleştirme ve yüklemiş ve güncelleştirmeden sonra birçok sürücü yüklenmiş. Ben bilgisayarı açtığımda oturum açma ekranından sonra masa üstü ekranı gelmedi ve ekranda sadece mouse kullanabiliyordum. Görev Yöneticisini açarak explorer.exe'yi elle başlatmaya çalıştım fakat hata verdi ve başlatmadı. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda Windows 10 açıldı fakat masaüstü resmim "Windows 10 default" olarak değişmişti.

Yaklaşık 4-5 saat kapatmadan kullandım, oyun oynarken herhangi bir sıkıntı olmadı ve herhangi bir hata vermedi ancak bu sabah bilgisayarı açarken aynı sorun tekrar çıktı. Siyah ekran, sadece mouse oynatabiliyorum ve explorer.exe'yi başlatamıyorum. Birçok kez yeniden başlatmama rağmen sonuç değişmedi. Ben de Güvenli Başlat ekranından bir önceki sürümü geri yükledim ve sorunsuz olarak bilgisayar güncelleştirme yüklenmeden önceki şekli ile başladı.

Şu anda güncelleştirmeleri kontrol ettiğimde "Windows 10, sürüm 1709 özellik güncelleştirmesi" diye bir güncelleştirme var ve yeniden başlatmayı bekliyor. Bu sorunun nedeni ne olabilir? Bazı forumlarda Kayıt Defteri hatalarından kaynaklanabileceği yazıyor fakat kayıt defterinde explorer.exe'yi başlatma konusunda herhangi bir hata gözükmüyor.

NOT:

4-5 gün sonra Windows 10 tekrar güncelleştirmenin hazır olduğunu söyleyip kendi kafasına göre yükledi ve aynı sorun gene oldu.

Tekrar güncelleştirmeyi geri yükledim ve bu sefer yakın zamanda yüklenen en son güncelleştirmeyi kaldırdım.

Her ne kadar ertelemeye çalışsam da bir şekilde yolunu bulup gene kendi kendine yüklüyor.

En son yapmak istediğim şey format atmak. Tekrardan kurmakla uğraşmak istemediğim bir sürü program var. Mümkün olduğu kadar ertelemeye çalışacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı