Windows 10 Güncellemesinden sonra Boot Hatası

Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci-Ufaktan da teknik destek :D
Geçen gün Windows 10 versiyon 1909 02 toplu güncellemesi KB4535996 güncellemesini yaptım. Bu güncellemeden sonra bilgisayar her açılışında Windows yüklü olmayan dahili diskten açılıyor. En başta anakarttan BIOS pilini çıkarıp BIOS'u sıfırladım. Tekrardan açtığımda bilgisayar normal bir şekilde açıldı. Tekrardan denemek için yeniden başlattım ve aynı hata ile karşılaştım. BIOS'a girdiğimde Boot menüsünde Windows yüklü disk gözükmüyordu. Detaylı Boot menüsünden diski bulup elle başlattığımda sıkıntısız açıldı. Fakat her yeniden başlattığımda elle BIOS'tan Windows yüklü diski seçmek zorunda kalıyorum. Bu sorun dışında aktif kullanımda herhangi bir problem yok sistemde ve dahili disklerde. Sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. Sistemim i3 3220 işlemci, ASUS P8H61-M LX r2.0 model anakart, 8 GB RAM, Windows yüklü 240 GB SSD ve 500 GB Toshiba marka HDD. Windows 10 Pro 1909 versiyonunu kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• x.png
    x.png
    37,2 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Image 2020-03-01 at 14.47.09.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-01 at 14.47.09.jpeg
    68,2 KB · Görüntüleme: 27
Getirmeme rağmen bir düzelme olmadı her açılışta kolay BOOT menüsünde sadece 1 tane dahili disk gözüküyor. Detaylı BOOT menüsünde sadece Windows yüklü diski gözüküyor oradan elle 1. sıraya getirerek açıyorum bilgisayarı.

Kaydedip yeniden başlatıyorum sistemde 2 disk var biri Windows yüklü SSD, diğeri de HDD. Ez BOOT menüsünde sadece HDD gözüküyor SSD detaylı BOOT menüsünde gözüküyor.

Aynı sorunu yaşıyorum şu anda. Windows kurulu ancak kendisi açılmıyor sadece F8'e basıp seçince açılıyor. Samsung notebook da gerçekleşiyor bu sorun. BIOS pili olmadığından sıfırlama işlemini sadece BIOS menüsünden yapabildim. BIOS güncellemesi yapmaya çalıştım ancak bataryam bozuk olduğu için sadece %30 üzeri şarj var iken yapılabilir hatası geldi. Format atmakta çare olmadı. :/

Geri
Yukarı