Windows 10 hatalı sürücü uyarısı

dutyd

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bugün değişik bir uyarı aldım. Hatanın hangi sürücüde oldugunu nasıl anlarım? Yazılımsal mı, donanımsal mı oldugunu falan?

1620986704176.png

1620986712906.png

1620986746624.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar bugün değişik bir uyarı aldım. Hatanın hangi sürücüde oldugunu nasıl anlarım? Yazılımsal mı, donanımsal mı oldugunu falan?

Eki Görüntüle 1022813

Eki Görüntüle 1022815

Eki Görüntüle 1022816

Hocam yazılımsal mı donanımsal mı diyorsan güvenli modda başlatacaksın. CMD'yi yönetici olarak açıp DISM kodları ile bilgisayarını onarabilirsin Windows Update'de bir sıkıntı var ise sfc /scannow kodunu kullanabilirsin. Olmadı otomatik onarımı çalıştırırsın.

Sürücüden kastın driver değil, drive olduğunu düşünüyorum. Hard Disk Drive, Solid State Drive gibi. Yani HDD ve SSD, dolayısıyla bir depolama aygıtından bahsediyoruz.

Taramayı çalıştır deyin, bakalım ne olacak. HD Tune Pro ile test yapmayı deneyebilirsiniz.

Doğru mu yorumluyorum emin değilim ancak ECC değerleri biraz fazla gibi. Hata taraması da yapın quick scan kapalı olarak, bir de Windows'un dediği taramayı yapın.

Doğru mu yorumluyorum emin değilim ancak ECC değerleri biraz fazla gibi. Hata taraması da yapın quick scan kapalı olarak, bir de Windows'un dediği taramayı yapın.

ECC değeri ne oluyor hocam?

1620990414105.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı