Windows 10 Hazırlanıyor Ekranında Takıldı

AtakanKemal

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle kolay gelsin. Temiz kurulum yapmak amacıyla Microsoft'un sitesinden indirdiğim kurulum aracıyla USB belleğime Windows 10 Home yazdırdım. Ardından BIOS ayarlarımı yapıp kuruluma başladım sorunsuz bir şekilde tamamlandı fakat başlangıç ekranında hazırlanıyor yazısını yaklaşık 15 saattir bekliyorum. Herhangi bir yanlışlık yapmadığımdan eminim çünkü bir çok kez Windows 8.1 kurdum bilgisayarıma. Komut istemcisini açamadığım için görev yöneticisinden işlem kontrolü de yapamıyorum. Denemem gereken yöntemler konusunda yardımcı olabilir misiniz? Bu arada Lenovo Z50-70 kullanıyorum şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

IMG_20160815_143909.jpg

Öncelikle kolay gelsin. Temiz kurulum yapmak amacıyla Microsoft'un sitesinden indirdiğim kurulum aracıyla USB belleğime Windows 10 Home yazdırdım. Ardından BIOS ayarlarımı yapıp kuruluma başladım sorunsuz bir şekilde tamamlandı fakat başlangıç ekranında hazırlanıyor yazısını yaklaşık 15 saattir bekliyorum. Herhangi bir yanlışlık yapmadığımdan eminim çünkü bir çok kez Windows 8.1 kurdum bilgisayarıma. Komut istemcisini açamadığım için görev yöneticisinden işlem kontrolü de yapamıyorum. Denemem gereken yöntemler konusunda yardımcı olabilir misiniz? Bu arada Lenovo Z50-70 kullanıyorum şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Eki Görüntüle 180536
Selamlar,

Bu ekrandayken hdd çalışmıyor ama toplar dönüyorsa bir şeyler yapmaya çalışıyor demektir windows update indiriyor yada başka bir şey yapıyor olabilir. Bildiğim kadarıyla bu ekranı geçmenin beklemekten başka yolu yok.. Bilgisayarı yeniden başlattığınız da büyük olasılıkla takıldıysa yada kuramadığı bir şey varsa bunu atlayıp kurulumu tamamlayacaktır.

Kolay Gelsin..

Geçen gün benim bilgisayarımda da aynı problem oluştu(Bilgisayarımın işleyişinden memnunum ancak bazen hdd ile ilgili bir sıkıntı mı var diye düşünmüyor değilim ssd alacağım için fazla düşünmüyorum).Bu çıkan ekran bilgisayarımı kapatmama rağmen açtığımda tekrar devam etmişti.Bekleyerek geçebileceğimiz bir ekran ne yazık ki..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı