Windows 10 HDD ile kullanılır mı?

Kullanılır ama eziyet çekersin.

Merhaba elimde HDD olan bir bilgisayar var ve içinde Windows 7 var. Biliyorsunuz ki Windows 7'nin desteği bitti ve çok fazla hata veriyor, bir de Windows 8.1 deneyeyim dedim denemez olaydım bu kadar kullanışsız bir işletim sistemi görmedim ve geriye tek kalan Windows 10 oluyor. Sizce Windows 10'u HDD ile kullanabilir miyim?

Linux kullanın, farkı hissedeceksiniz.

Merhaba elimde HDD olan bir bilgisayar var ve içinde Windows 7 var. Biliyorsunuz ki Windows 7'nin desteği bitti ve çok fazla hata veriyor, bir de Windows 8.1 deneyeyim dedim denemez olaydım bu kadar kullanışsız bir işletim sistemi görmedim ve geriye tek kalan Windows 10 oluyor. Sizce Windows 10'u HDD ile kullanabilir miyim?
Windows 10'u HDD ile denerseniz pek tatmin kalacağınızı sanmıyorum. Çünkü ben denedim ve cidden kullanılmayacak derecede bir yavaşlık oluyor bilgisayarda. 2 kez donup devam etme değil direk işletim sisteminin tamamen açılması (yani uygulamalar vs. gibi şeylerin yüklenmesi) 10 dakika sürüyor ve sizi ne kadar tatmin eder belli değil. Kısacası Windows 10'u HDD ile kullanmanızı önermem. Windows 8.1 / Windows 8 yükseltmesi dışında pek bir yükseltme yapmanızı önermem. İsterseniz Linux dağıtımlarını deneyebilirsiniz ama Windows kadar kolay değil.

Windows 10u HDD ile kullanmak hakkında daha kaç konu açılır bilmem ama deneyen adam tecrübelerini her seferinde buraya şiir mısrası gibi yazar.(2023e kadar desteği olan Windows 8.1e devamke.)

Geri
Yukarı