Windows 10 hizmetler "Erişim engellendi" hatası

Nean123

Femtopat
Windows 10 services. MSI'deki Windows Defender gelişmiş tehdit koruması hizmeti devre dışı gözüküyor ve bu servisi değiştirmeye ya da başlatmaya kalktığımda erişim engellendi, başladı durdu gibi hatalar alıyorum. 3 4 gün önce virüs programım trojan bulmuştu temizledim sizce ondan kalan bir etki olabilir mi? O kısım belki herkeste devre dışıdır bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    142,3 KB · Görüntüleme: 488
  • 2.png
    2.png
    129,5 KB · Görüntüleme: 595
  • 3.png
    3.png
    146,7 KB · Görüntüleme: 550
Bilgisayarınızdaki bir program bilgisayarınızı yönetiyor olabilir. Bir programa yönetici yetkisi verdiniz mi? Veya virüslü bir program kurulu olabilir mi? Benimki sadece tahmin.
Hatta şimdi iki tane yöntemim var.
Yaşadığınız problem ile ilgili olarak başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "sfc /scannow" yazıp enter tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) işlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp dos ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /cleanup-image /scanhealth.
DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth.

İkinci yöntem ise;

Klasöre sağ tıklayıp özellikleri açınız. güvenlik sekmesine geçip gelişmiş butonuna tıklayınız. Üst tarafta sahibi yazısının yanındaki değiştir'e tıklayınız. Açılan bölüme ever yazıp adları denetleye basınız. everyone'a tamamlandığında tamam'ı tıklayınız. sahibi yazısının altında bir kutucuk oluşacak. Onu seçip tamam'ı tıklayınız ve gelen uyarıları onaylayarak tamam seçenekleriyle klasöre erişmeye çalışınız. Eğer kullanıcı hesabınızın yönetici olması gerekmektedir.

Bir de bu söylediklerimi yapın.
Bende bu sorunları yaşadığım için bunları yaptım kurcaladım. Size de belirtmek istedim.

DISM.exe yerine kadar denedim ama düzelmedi maalesef. DISM kodlarını yazınca;
The command-line is missing a required servicing command.
For more information, refer to the help by running DISM.exe /Online /?

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log
Buna benzer hatalar alıyorum.

Yeni klasör oluşturup ona sağ tıkladım everyone geldi tamama bastım. Sonra sahibi altındaki kutucuğu seçtim tamam deyince uyarı vs gelmedi.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ama düzeltemedim maalesef. Sadece C'ye format atsam sorun düzelir mi acaba? O Defender ayarının herkeste devre dışı olma ihtimali var mıdır
Bilgisayarınızdaki bir program bilgisayarınızı yönetiyor olabilir. Bir programa yönetici yetkisi verdiniz mi? Veya virüslü bir program kurulu olabilir mi? Benimki sadece tahmin.
Hatta şimdi iki tane yöntemim var.
Yaşadığınız problem ile ilgili olarak başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "sfc /scannow" yazıp enter tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) işlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp dos ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /cleanup-image /scanhealth.
DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth.

İkinci yöntem ise;

Klasöre sağ tıklayıp özellikleri açınız. güvenlik sekmesine geçip gelişmiş butonuna tıklayınız. Üst tarafta sahibi yazısının yanındaki değiştir'e tıklayınız. Açılan bölüme ever yazıp adları denetleye basınız. everyone'a tamamlandığında tamam'ı tıklayınız. sahibi yazısının altında bir kutucuk oluşacak. Onu seçip tamam'ı tıklayınız ve gelen uyarıları onaylayarak tamam seçenekleriyle klasöre erişmeye çalışınız. Eğer kullanıcı hesabınızın yönetici olması gerekmektedir.

Bir de bu söylediklerimi yapın.
Bende bu sorunları yaşadığım için bunları yaptım kurcaladım. Size de belirtmek istedim.

Son düzenleme:
DISM.exe yerine kadar denedim ama düzelmedi maalesef. DISM kodlarını yazınca;
The command-line is missing a required servicing command.
For more information, refer to the help by running DISM.exe /Online /?

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log.
Buna benzer hatalar alıyorum.

Yeni klasör oluşturup ona sağ tıkladım everyone geldi tamama bastım. Sonra sahibi altındaki kutucuğu seçtim tamam deyince uyarı vs gelmedi.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ama düzeltemedim maalesef. Sadece C'ye format atsam sorun düzelir mi acaba? O Defender ayarının herkeste devre dışı olma ihtimali var mıdır?

Yöntemlerim işinize yaramadığına göre artık yapabileceğiniz tek bir şey var sadece C diskini ve format sırasındaki kısımları silip yeniden biçimlendirmek ve Windows 10 kurmaktır.

Ekran Görüntüsü (90).png

Windows 10 ile size iyi savaşlar dilerim.
🙂.

Yeni konular

Geri
Yukarı