Windows 10 Home - Home SL Lisans Uyumsuzluğu

• Konuyu başlatan mwsg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 4B

mwsg

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba,
Notebookumu üzerinde Windows 8.1 kurulu şekilde aldım. 8.1 üzerinden 10'a yükseltme yaptıktan sonra bir hata nedeniyle işletim sistemi boot olmadı ve ISO üzerinden format atmak zorunda kaldım.

ISO üzerinden format attıktan sonra Windows 8.1 Single Language lisansına sahip olduğumdan onun karşılığı olduğunu düşündüğüm Windows 10 Home kurdum. Kurduktan sonra Windows 8.1'deki lisansımın Windows 10 Home ile uyumlu olmadığı uyarısını aldım.

Bunun üzerine internette yaptığım araştırma sonucu Windows 8.1 Single Language'ye karşılık gelen sürümün Windows 10 Home Single Language olduğunu ve Windows 10 SL kurmak için ISO üzerinden kurarken önce dili İngilizce yaptıktan sonra Single Language'i seçip sonrasında tekrar Türkçe'ye çevirmek gerekiyormuş. (Büyük ihtimalle bir hata nedeniyle böyle.)

Ben Windows 10 Home'u kurduktan sonra Technopattan önceki konulardan hatırladığım kadarıyla telefon ile arayıp Windows 10 uyumlu kod alabileceğimi sanıyordum bu sebeple her türlü program, oyunlarımı vs. kurmuştum.

Şimdi sadece bir dil kısıtlaması için (ki ben hatalı bir şey yapmadım Türkçe seçeneğinde Single Language seçeneğinin çıkmaması onların hatası) format atmakla uğraşmak, sonrasında bunları tekrar yükleyip AKK'yi bitirmek gerçekten çok sinir bozucu geliyor.

İngilizce destekle görüşmelerimde Windows 8 kodunu vermem durumunda bana Windows 10 kodu verebileceklerini söylediler ancak hem karşıdakilerin İngilizcesi ancak çok iyi İngilizce bilen biriyle konuşmaya yetiyordu, aksanları anlaşılmıyordu hem de aramayı Skype üzerinden yaptığımdan sesimi tam alamıyorlar, istedikleri Windows 8 serialimi veremiyordum.

Daha sonra Türkçe desteği aradım bu sefer format atıp Windows 10 Home Single Language kurmam gerektiğini söylediler.

Sorum şu:
İngilizce destekle bir şekilde anlaşabilirsem Windows 10 Home sürümünde kullanabileceğim bir kod verebilirler mi?

Eğer veremezse Windows 10 Home'u PRO'ya yükseltmek mümkün (veri kaybı olmadan), Windows 10 Home'u Windows 10 Home Single Language'ye çevirmenin bir yolu var mı? O da yoksa kurulu programlar da dahil veri kaybı olmadan Home üzerine Home Single Language formatı atmanın bir yolu var mı?

Geri
Yukarı