Windows 10 Home Key önerisi

Daha yaklaşık 3 saat önce Windows 10 Home kurdum sisteme ve şimdi ayarlara baktığımda ben hiçbir şey yapmadan etkinleştirmiş kendini. Bu nasıl oldu? Acaba bundan önceki Windows 8.1 Pro'daki etkinleştirmeyi buna mı aktardı?

Adsız.png

10TL'ye verilen Key'ler bir süre sonra iptele düşebiliyor ama. YouTube'da bunula ilgili videolar var. 10TL'ye Key satın alıp Windows'u arıyorlar ve Key'in sahte olduğu söyleniyor...

Windows bir kez aktif olduğu zman Microsoft onu düşürmüyor bir daha format atana kadar sıkıntı çıkarmaz. Ama formattan sonra tekrar lisanslar mı şüpheli

o satılan keyler oem keyleridir ve normalde satılmaması gerekir. Kullanmanızı tavsiye etmiyorum Windows işletim sistemini kırık kullanmakla aynı bilgisayarı orjinal lisans ile lisanslamış olmuyorsunuz sadece Windows un kurumsal firmalara verdiği oem keylerinden 1 tanesini alıp kişisel olarak kullanmış oluyorsunuz ve keyler tek kullanımlıktır.

Daha yaklaşık 3 saat önce Windows 10 Home kurdum sisteme ve şimdi ayarlara baktığımda ben hiçbir şey yapmadan etkinleştirmiş kendini. Bu nasıl oldu? Acaba bundan önceki Windows 8.1 Pro'daki etkinleştirmeyi buna mı aktardı?

Eki Görüntüle 600146
Daha önceki outlook hesabınızla bir Windows key aktifleştirmişiseniz, onu otomatik olarak çekiyor. Veya 8.1'in keyi bios'a gömülüdür, windows oradan çekmiş de olabilir. Etkinleştirmiş ise pek kurcalama bence :)

Windows bir kez aktif olduğu zman Microsoft onu düşürmüyor bir daha format atana kadar sıkıntı çıkarmaz. Ama formattan sonra tekrar lisanslar mı şüpheli
Olabilir... Demek istediğim o keyler orijinal değil. Sıkıntı çıkabiliyor... ''Denemeye değer mi?'' kısmı size kalmış :)

Daha önceki outlook hesabınızla bir Windows key aktifleştirmişiseniz, onu otomatik olarak çekiyor. Veya 8.1'in keyi bios'a gömülüdür, windows oradan çekmiş de olabilir. Etkinleştirmiş ise pek kurcalama bence :)
Yalnız ben bundan önceki işletim sistemini yani Windows 8.1'i kmspico ile etkinleştirmiştim. Bir sıkıntı çıkarır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı