Rehber Windows 10 Home kurulumunda Microsoft hesabı ekranı nasıl atlanır?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bugünkü rehberimde Windows 10 Home kurulumunda karşımıza çıkan ve normal yollarla atlanamayan Microsoft hesabı ekranını nasıl atlayabileceğinizi anlatacağım.
Daha önceden Windows 10 Home/Pro fark etmeksizin Microsoft hesabı ekranında sol alt kısımda "Çevrimdışı hesap" veya "Offline account" diye bir buton çıkardı ve bu butona basarak yerel hesap oluşturabilirdiniz;
windows 10 microsoft hesabı atlama 1.png
Fakat Windows 10 1903'ün sonraki derlemelerinde bu buton sadece Windows 10 Pro sürümünde çıkmaya başladı. Aslında Windows 10 2004'ün ilk derlemelerinde bu buton tekrar Windows 10 Home'da da çıkmaya başlamıştı fakat Windows 10 2004'ün sonraki derlemelerinde ve 20H2 sürümünde bu buton yine Windows 10 Home sürümünde çıkmamaya başladı. Şu anda Windows 10 Home sürümünde Microsoft hesabı ekranı şu şekilde görünüyor;
Windows 10 x64 test-2020-09-24-10-33-16.png
Peki o zaman, eğer böyle bir sorunla karşılaşırsak ne yapmamız gerekiyor?
Böyle bir sorunla karşılaşırsanız yapmanız gereken şey internet bağlantınızı kesmek. Eğer Ethernet ile bağlanıyorsanız kabloyu çekin. Eğer Wi-Fi ile bağlandıysanız işiniz biraz zor. Öncelikle laptop kullanıyorsanız laptop klavyenizden Wi-Fi'ı kapatmayı deneyin. Genelde Fn tuşu ile belli bir tuşa ayarlanmış oluyor. Fakat maalesef bu her zaman sonuç vermiyor çünkü Fn tuşu sürücüleri bazen yüklü olmayabiliyor. Bu durumda yapmanız gereken şey bağlandığınız modem veya Router'ın Wi-Fi'ını kapatmak veya o modem veya Router'ı komple kapatmak. Bu sorun benim ilk başıma geldiğinde ben de bunu yaptım, modemin Wi-Fi özelliğini kapattım.
İnterneti kestikten sonra yapmanız gereken şey ise ekranın sol üst kısmındaki Geri tuşuna yani sol ok tuşuna basmak;
windows 10 microsoft hesabı atlama 2.png
Bu esnada kurulum Microsoft hesabı ekranını tekrar açmaya çalışacak fakat internet olmadığı için açamayacaktır ve bu sayede yerel hesap oluşturma ekranına atacaktır.
Windows 10 x64 test-2020-09-24-10-33-35.png
Artık sorunsuz bir şekilde yerel hesap ile kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Videolu rehber;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bugünkü rehberimde sizlere Windows 10 Home kurulumunda karşımıza çıkan ve atlanamayan Microsoft hesabı ekranını nasıl atlayabileceğinizi anlatmaya çalıştım. Umarım size yardımcı olabilmişimdir.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. :)

Ben de hep atlayıp kurulum sırasında Outlook gibi hizmetleri bağlayarak hesap açıyorum, öbür türlü bir de OneDrive yedeklemesini indiriyor, müthiş hızlı internetimle kurulum çileye dönüşüyor. Yararlı rehber, teşekkürler.

Kısaca özetleyeyim: Format atarken masaüstüne gelene kadar internet bağlantınızı keserseniz yerel hesap açabilirsiniz. Masaüstüne geldiğinizde interneti tekrardan bağlayabilirsiniz. Çoktan bağladıysanız modemi kapatırsanız aynı şekilde yerel hesap oluşturmaya atıcaktır. Rehber için teşekkürler ama biraz fazla uzun olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı