Windows 10 hoş geldiniz ekranında kalıyor

RankS

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam yaklaşık 20 GB'lık dosya aktarımı yaptıktan sonra Windows gezgini durduruldu hatası aldım. Sonrasında düzeldi ve kullanmaya devam ettim. Bugün tekrar açmaya çalıştığımda hoş geldiniz ekranında takılı kalıyor. Birkaç hafta önce aynı dosyadan dolayı aynı sorunu yaşadım ve formatla düzelttim şimdi yine aynısı oldu. Ne yapmalıyım?

Dün akşam yaklaşık 20 GB'lık dosya aktarımı yaptıktan sonra Windows gezgini durduruldu hatası aldım. Sonrasında düzeldi ve kullanmaya devam ettim. Bugün tekrar açmaya çalıştığımda hoş geldiniz ekranında takılı kalıyor. Birkaç hafta önce aynı dosyadan dolayı aynı sorunu yaşadım ve formatla düzelttim şimdi yine aynısı oldu. Ne yapmalıyım?
Görev Yöneticisi'nden başlangıçda ki dosyalara bakın. Çok gereksiz dosya varsa silin.

Bu ekrandayken SHİFT TUŞUNA basılı iken açma kapatma düğmesine basın ve bilgisayarı yeniden başlatın ve gelen ekrandan aşağıdaki adımları uygulayın;

Görüntü

RESİM 2

Bu ekran gelir Sorun Gider'e tıkla.

Görüntü

RESİM 3

Bilgisayarı sıfırlayabilirsiniz veya gelişmiş seçeneklere tıklayarak başlangıç onarma sistem geri yükleme komut istemi vb işlemleri yapın.

Görüntü

RESİM 4
Buradaki seçenekleri deneyin;

-Önceki sürüme geri gelin.
-Başlangıç onarma deneyin.

Görüntü

Sorun devam ederse güvenli modda girin ve ve başlat menüsü > arama kutusuna > cmd yazın ve > yönetici olarak çalıştırın.

net user "test hesap" "1234" /add ENTER tuşuna basın.

net localgroup users "test hesap" /delete ENTER tuşuna basın.

net localgroup administrators "test hesap" /add ENTER tuşuna basın.

Bilgisayarı yeniden başlatın ve oturum açma ekranı geldiğinde sol alt köşede bu kullanıcıyı seçerek giriş yapın.

Eğer bunların hiçbiri işine yaramazsa Microsoft Communıty adresi üzerinden sorunu iletebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı