Çözüldü Windows 10 içerik menüsünden Fix Shortcut ve Powerful Uninstall nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ryz

Hectopat
Yer
Samsun, Turkey
Daha fazla  
Merhaba. Kısa süre önce IObit Uninstaller ve Advanced System Care indirdim. İndirdikten birkaç gün sonra bilgisayarımı yavaşlattıkları için silmek zorunda kaldım fakat bir uygulamanın üstüne sağ tıkladığım zaman altta bıraktığım resimdeki gibi Fix Shortcut ve Powerfull Uninstall seçenekleri uygulamayı silmeme rağmen hala geliyor. Nasıl kaldırabilirim?

1622108151719.png

Çözüm
Arkadaşlar sorunum çözüldü. Nasıl çözdüğümü hızlı bir şekilde anlatayım. Bilgisayar>Yerel Disk (C: )>Program Dosyaları (X86)>IObit klasörü var. Bunu silmeye çalıştığımda "dosya Windows gezgini üzerinde açık olduğu için silme işlemi gerçekleştirilemiyor" hatası veriyordu. Ben de dosyayı (kopyalamadan) masaüstüne attım. Sonra görev yöneticisinden explorer.exe'yi kapattım. W + R tuşlarına basıp çıkan ekrana tekrar explorer.exe yazdım. Ekran açıldığında masaüstündeki IObit klasörünü hızlıca çöp kutusuna taşıyıp sildim. Silmem sonucu menüdeki seçeneklerde kalktı :)
Regedit üzerinden silebilirsiniz.
Şu yollardan birinde olmaları gerekiyor:
Computer\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell
Computer\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex
Computer\HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell
Computer\HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex
Bulamadım fix shorcut ve powerful uninstall seçeneğini.
Revo Uninstaller ile kalıntıları kaldırın. Tekrar kurup kaldırın.
2 saattir kaldırıyor yeni bitti. Sildim fakat bir şey değişmedi, başka çözümü yok mudur?

Arkadaşlar sorunum çözüldü. Nasıl çözdüğümü hızlı bir şekilde anlatayım. Bilgisayar>Yerel Disk (C: )>Program Dosyaları (X86)>IObit klasörü var. Bunu silmeye çalıştığımda "dosya Windows gezgini üzerinde açık olduğu için silme işlemi gerçekleştirilemiyor" hatası veriyordu. Ben de dosyayı (kopyalamadan) masaüstüne attım. Sonra görev yöneticisinden explorer.exe'yi kapattım. W + R tuşlarına basıp çıkan ekrana tekrar explorer.exe yazdım. Ekran açıldığında masaüstündeki IObit klasörünü hızlıca çöp kutusuna taşıyıp sildim. Silmem sonucu menüdeki seçeneklerde kalktı :)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı