Rehber Windows 10 ikonlarını tüm Windowslarda kullanmak

Belki aramızda Windows 7 kullanıp simgelerini sevmeyen kişiler vardır. Örneğin benim gibi. :D Biraz araştırma yaptım ve "setup" dosyası gibi şeyler olmadan bunu nasıl yapabileceğinizi göstereceğim.

Not: Linkler aşağıda.

1. Adım (önemli!): Yüklediğiniz dosyayı dalgınlığınıza gelip silmeyeceğiniz bir yere aktarın.

2. Adım: İstediğiniz bir programa veya klasöre sağ tıklayıp özelliklere girin.

1620088445984.png

3. Adım: Üst taraftaki özelleştir bölümünden "simge değiştir" butonuna tıklıyoruz.

1620088627348.png

4. Adım: Açılan küçük menüde "Gözat..." seçeneğine basıp yüklediğimiz "imagares.dll" adlı dosyayı seçiyoruz.

Bu işlemlerden sonra simgeleriniz otomatik olarak Windows 10 gibi gözükecektir. Dosyayı "buraya" basararak indirebilirsiniz. İçine sinmeyen olursa diye VirusTotal linki.
-Örnekler:

1620088860241.png
1620088908041.png
1620088950924.png

Okuyan herkese çok teşekkür ederim. İlk rehberim olduğu için yanlışlarım olabilir. Beni kibarca düzeltirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 21H1 simgelerinin olduğu bir simge paketi var mı elinizde?

Windows 10 21H1 simgelerinin olduğu bir simge paketi var mı elinizde?

21H1 de klasik Windows 10 simgeleri var. 21H2 de olması gereken simgelerde Windows 11'e taşındı.

Rehberde belirtilen simge paketinde tahminimce Windows 10'un ilk çıktığı dönemdeki simgeleri var. Dosya gezgini simgesi vb. eski. Windows 10'un güncel simgelerini arıyorum.

Rehberde belirtilen simge paketinde tahminimce Windows 10'un ilk çıktığı dönemdeki simgeleri var. Dosya gezgini simgesi vb. eski. Windows 10'un güncel simgelerini arıyorum.
Windows 11 atarım istersen? Yada direk Windows 10 olan birinden C:\Windows\System32\imageres.dll dosyasını isteyin oluyor.
Hocam Windows 10'a Windows 11 simgelerini nasıl yapabiliriz?
Aynı şeyleri yapıp DLL olarak bunu uygulayın.

Sizde Windows 10 var galiba. En azından forumda öyle gözüküyorsunuz. Bu dosyayı bana atma imkanınız var mı?
Teşekkür ederim. Deneyeceğim şimdi.

Evet müsaitseniz atabilirsiniz. Windows 11 simgelerine de ihtiyacım vardı.

Evet müsaitseniz atabilirsiniz. Windows 11 simgelerine de ihtiyacım vardı.
Buyur. PC çökünce elimde W11 ISO'su olduğu için tek mecbur W11 kurdum. İndirmekle uğraşılmazdı. Bide eski PC'de sürekli kapanıyor.

Dosyayı seçtiğimde böyle bir hata alıyorum.
Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı