Windows 10 Insider Beta Channel'a ne zaman Iron derlemeleri verilir?

Sistem Geri Yükleme varsa da bir önceki güne veya haftaya döndürebilirsiniz. Bu işlem bilgisayarı bir haftaki veya önceki güne döndüreceği için hafta içerisindeki yüklediğiniz her uygulama, fotoğraf silinir. Açıklamalar da yazıyor zaten Microsoft'un sitesinde.
Dediğim gibi bu tarz yeni derlemelere geçiş işlemi güncelleme değil yükseltme olarak yapılıyor. O yüzden sistem geri yükleme noktası falan da kalmıyor. Eski derlemenin dosyaları yeni derlemeye geçtikten sonra hala tutuluyor mu?

Ama Iron sürümleri büyük bir güncelleme ve maalesef standart bir güncelleme paketi olarak değil komple işletim sistemi yükseltmesi olarak geliyor. Yani aynı Windows Vista'dan Windows 7'ye yükseltir gibi oluyor. Doğal olarak da güncelleme paketi diye bir şey de kalmıyor sistemde. Mesela Windows 7'den Windows 10'a yükseltince belirli bir süre boyunca Windows 7'nin dosyaları tutuluyordu ve Ayarlar'dan Windows 7'ye dönebiliyordunuz. Aynı durum hala geçerli mi?
Bilmiyorum hocam. Ben 20175'i kaldırmaya çalıştığımda, güncelleştirme kalkıyordu ve 20170'e dönüyordu.

Tabii, dediğiniz gibi, bu normal bir sürüm güncellemesi değil.
Bilmediğimden dolayı da sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Kusura bakmayın lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı