Windows 10 Insider Nedir?

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Arkadaşlar cahilliğime verin ama ayarları kurcalarken "Insider" gibi bir alan buldum. Tıklayınca Microsoft' un sitesine yönlendirdi beni. Ben şimdi "Insider" a kayıt olursam hayatımda ne değişecek? Bu arada W10 SL x64 1703 sürümünü kullanıyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows insider normal kullanıcılardan ziyade herkesten önce Windows güncellemelerini almak ve onları test ettikten sonra hatalarını Microsoft'a bildirmek oluyor. Tabii ki kritik hatalar mevcutsa sisteminde tutarsızlık da olur. Insider olanların geri bildirimlerini Microsoft dikkate alarak gerekli düzeltmeleri yapıyor ve nihai halini bütün Windows kullanıcılarına sunuyor.
Eğer sen diyorsan ki;
"kardeşim ben sistemimi stabil severim hatayla falan uğraşamam" o zaman insider güncellemelerini almayacaksın. :)

Teşekkür ederim, zaten normal "Insider" olmayan güncelleştirmeleri sevmem. Arada bir yaparım o ayrı muhabbet imiş. Tekrardan teşekkürler.

Windows Insider, bir sonraki büyük güncellemenin belli bir topluluk tarafından önceden test edilmesi programıdır, yani bir nevi Beta sürümüdür.

Fakat Beta'dan farklı olarak bazı nitelikleri mevcut. Örneğin sadece ön-gösterim olan ama işlevi olmayan ayarlar gibi...

Bunun dışında Windows Insider sürümleri gözlemlediğim kadarıyla son kullanıcıya verilen stabil denen sürümden daha Stabil. Hatta bunu Insider Fast üyesi olarak gönül rahatlığıyla söylüyorum, emin olabilirsiniz.

Dipnot: Şuan ki en son Insider Fast sürümü de ikiye ayrıldı. Türkçe dil için ikinci seçenek daha aktif değil. O RS4 yani Fall Creators Update'den de sonra gelecek olan sürümü almaya başlıyor.

Normal RS3 yani Fall Creators Update için şuan da çıkan en son sürüm:
Build 16281.rs3_release.170829-1438

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı