Windows 10 Intel chipset sürücüleri nereden güncellenmeli?

Emrepkr

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16gb
SSD veya HDD modeli
1TB HDD & 120gb SSD
Ekran kartı
HD5750
Anakart
Asrock H310m-HDV
İşlemci
İ5 8400
Windows 10 Home kullanıyorum.
Update'de isteğe bağlı 6 adet sürücü güncellemesi var. Bunları yapıp yapmama da kararsız kaldım.
Araştırdım forumlarda gezdim lakin herkes farklı bir şey yazmış.
Chipset Driver'leri buradan mı güncelleyeyim? Yoksa Intel'in kendi resmi sitesinden mi güncelleyeyim?
Bunları yükleyip sonra Intel'in sitesinden de güncelleme yapılması nasıl olur?
İsteğe bağlı güncelleme içinde 3 tane de 1968 tarihli driver da var.

Dosya Ekleri

• IMG_20230518_030357.jpg
    IMG_20230518_030357.jpg
    215,5 KB · Görüntüleme: 23
Anakart üreticisi uygun görürse zaten sitesini güncelliyor. Örneğin I219v internet çipli anakart vardı, ASUS sitesinde 2020'den sonra driver vermemişti. Intel'den 2022 sürümlü sürücüyü yüklediğimizde sürekli internet kopuyordu. Yani anakart üreticisi en uygun sürücüyü veriyor zaten. Güncellik hastalığına yakalanmanın bir şeyi de yok. Ekran kartını sürekli güncel tutun yeter.
Uygun görmesi evet var ama, o kadar çok model var ki hepsini güncellemiyorlar artık bir süre sonra gereksiz bir işgücü.
Sürücü güncelleme genel olarak iyi birşeydir. Tabiki insan faktörü ve donanımsal zenginlikten dolayı öngörülemeyen yeni bir sorun olabilir ama düzeltilir.

Çok Panixsiniz. Relax olun biraz :)

Adam Marsa gidecek roketin sürücülerini güncellemeyecek sonuçta :)

Son düzenleme:
Intel chipset sürücüleri anakartınızın sitesinde mevcuttur.

Anakartım sitesinde 2019 tarihli güncelleme var. Ben Intel Support Asistant ile yükleme yaptım. 2023 tarihli güncelleme yükledi.

Chipset bu anakartın sitesinde en günceli bulunur.
Anakartım sitesinde 2019 tarihli güncelleme var. Ben Intel Support Asistant ile yükleme yaptım. 2023 tarihli güncelleme yükledi. Yani anakart sitesinde 4 yıldır güncelleme yüklenmemiş.

Güncel sürücülere Windows Update kanalından ulaşabilirsiniz. Çok üzerinde durulacak bir konu değil.
Aslında önemli bir konu. Çünkü Update ile yükleme yapanların bazı usb noktaları işlevsiz hâle gelmiş.

Arkadaşlar anakart sitesinde 2019 tarihli güncelleme var. Ben Intel Support asistant ile yükleme yaptım. 2023 tarihli güncelleme yükledi.
Yani ben hangi kanalı kullanayım?
Anakart mı? Update mi? Intel Support asistant mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı