Windows 10 İntel HD Graphics Driver Sorunu

ismail kavaklı

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarıma windows 10 kurdum fakat bazı oyunlarda tam ekran yapamıyorum kenarla siyah boşluklar kalıyor. Bu sorunu düzeltmek için İntel HD Graphics sürücüsünü güncellemeyi yapamadım. Aygıt yöneticisinden sürücü güncelle dediğimde sürücü güncel diyor fakat güncel değil sürücü 2012 'nin sürücüsü. İntel 'in sitesine baktım windows 10 için sürücü vermiş fakat ben windows update üzerinden ve elle güncellemeyi denediğimde olmuyor. Sürücüyü İntel 'in sayfasından indirip yüklediğimde yine aynı eski sürücü geliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İndirdim fakat o da bulamadı.
Intel® Download Center Windows 10 için güncel sürücü bu ,indirdim fakat yükleyince yine eski sürücü yükleniyor.
hd garphics.png

How to install latest Intel graphics drivers on Windows 10 Technical Preview | Sertac Ozercan Burada bir şeyler anlatılmış fakat pek anlayamadım.

Intel'in kendi programı bulunmakta Intel Driver Uptade Utility adında ondan yükle düzelir bende düzelmişti.

Herkese merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarıma windows 10 kurdum fakat bazı oyunlarda tam ekran yapamıyorum kenarla siyah boşluklar kalıyor. Bu sorunu düzeltmek için İntel HD Graphics sürücüsünü güncellemeyi yapamadım. Aygıt yöneticisinden sürücü güncelle dediğimde sürücü güncel diyor fakat güncel değil sürücü 2012 'nin sürücüsü. İntel 'in sitesine baktım windows 10 için sürücü vermiş fakat ben windows update üzerinden ve elle güncellemeyi denediğimde olmuyor. Sürücüyü İntel 'in sayfasından indirip yüklediğimde yine aynı eski sürücü geliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sisteminizde harici ekran kartı varsa bu sorun normal Güncel sürücüyü bile yüklemeye çalışsanız "Sistem bu yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor" hatası alısınız.Bu adımları izleyin:
1. Harici ekran kartını sürücüsü ile birlikte "Aygıt Yöneticisi'ne girerek kaldırın.
2. Windows update'den otomatik güncellemeleri kapatın.
3. İntel'in sitesinden sürücüsünü indirin.
4. Sürücü yüklendikten sonra otomatik güncellemeleri açıp diğer sürücüleri yüleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı