Rehber Windows 10 ISO dosyasını NTLite ile düzenleme

@OgnitorenKs Selamünaleyküm ustam, nasılsın? Kasamda 4 GB RAM var toplamda, sanal makineye RAM nasıl yazabilirim? Windows 7 kuracaktım. 2044, 1024, 4096 yazıyorum, olmuyor ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
@OgnitorenKs Selamünaleyküm ustam, nasılsın? Kasamda 4 GB RAM var toplamda, sanal makineye RAM nasıl yazabilirim? Windows 7 kuracaktım. 2044, 1024, 4096 yazıyorum, olmuyor ama.
Merhaba, net bilgim yok. 2 GB ile açabilirsiniz. Hata veya farklı bir sorun ise yeni bir konu açın.

Son düzenleyen: Moderatör:
@OgnitorenKs selamünaleyküm ustam, nasılsın? Kasamda 4 GB RAM var toplamda, sanal makineye RAM nasıl yazabilirim? Windows 7 kuracaktım. 2044, 1024, 4096 yazıyorum, olmuyor ama.

4 GB. RAM sanal makineda PC'nin mevcut tam RAM'ini kullanamazsınız 4 GB. İse 2 GB. Olarak ayarlamanız gerekir.
Nlite ile ISO düzenlemesi sonunda oluşturulan ISO'larda nlite logları oluşuyor bu kayırlar olmadan nasıl ISO oluşturabilirim.

Son düzenleme:

NTLite log metin dosyalarını silebilirsin bir sorun oluşmaz.
@OgnitorenKs selamünaleyküm ustam, nasılsın? Kasamda 4 GB RAM var toplamda, sanal makineye RAM nasıl yazabilirim? Windows 7 kuracaktım. 2044, 1024, 4096 yazıyorum, olmuyor ama.

1GB: 1024 2 GB. 2048 3: GB 3072 4 GB: 4096'dır bunları bir dene.

Son düzenleme:
NTLite log metin dosyalarını silebilirsin bir sorun oluşmaz.

ISO oluştuktan sonra ISO'nun içerisine gömülü oluyor bunu ancak yeniden Power ISO ile açıp mevcut metin dosyalarını silip yenden kaydedersem oluyor, ben NTLite ile ISO oluşturulurken o log ve metin dosyaları olmayan ISO oluşturmaktan bahsetmiştim.

3 numaralı bölümde "Günlüğü ve ön ayarı yedeklemeyin" seçeneğini seçin. Kayıt etmeyecektir.

@OgnitorenKs selamün aleyküm ustam nasılsın bende güncelleme olmuyor ben Windows kurulumda iken otomatik kurmasını istiyorum elle kurmaya gerek yok. NTLite denedim olmadı çok uzun sürdü. Çünkü elle 5 saat sürüyor yapması.
@OgnitorenKs Güncelleme işini çözemedim ben hala.

Windows kurulumda nasıl yapıldığını bilmiyorum. NTLite eklemelerini yaparken zaten Windows kurulumunda yapıyor. DISM yoluyla güncellemeleri ekleyin.

Windows kurulumda nasıl yapıldığını bilmiyorum. NTLite eklemelerini yaparken zaten Windows kurulumunda yapıyor. DISM yoluyla güncellemeleri ekleyin.

Abi selamünaleyküm ben Windows 10 Lite senin dediğin gibi yapıyorum ama Windows Search çalışmıyor basıyorum büyüteç gibi bir resim çıkıyor çalışmıyor çalışması için ne yapabilirim?

Sol alt bölümdeki arama bölümünden bahsediyorsanız. Benim konu içinde anlattığım gibi yapmanız halinde o bölüm kapanmıyor.
Siz muhtemelen Bileşenler > Windows Apps > Sistem Uygulamaları bölümünden "Windows Search" kutucuğunu boş bırakıyorsunuz. Bu bölümdeki kutucuk boş bırakılırsa arama özelliği çalışmayacaktır. NTLite, "search" uygulamasının dosyalarını tamamen sildiği için düzeltilemiyor. Belki bir yolu vardır. Ancak yaptığım hiçbir denemede bu uygulamayı geri getirmeyi başaramadım.
Ayrıca bu konu içinde anlattıklarım lite sistem oluşturma amaçlı değil. Lite sistem oluşturma rehberi için buraya bakınız: [Rehber] NTLite ile Windows 10 Lite/Performans sistem hazırlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…