Windows 10 Kablolu İnternet "İnternet Yok" Hatası

kanatlikurbaga11

Hectopat
Daha fazla  
İşletim sistemim Windows 10 ve bu sorunu birkaç haftadır yaşıyorum. Başta basit bir hata sanıp uğraşmadım ancak gün geçtikçe can sıkıcı olmaya başladı. Sorun Windows'un kablolu internetimi tanımaması. Daha tuhaf olan ise Windows Update vb özellikler dışında internette serbestçe gezebilmem. Oldukça araştırdım ancak bu sorunu yaşayan herhangi birini görmedim. Kablolarda veya modemde herhangi bir sıkıntı yok. Bunun bir çözümü var mıdır? İllaki format mı atmak zorundayım?

Ethernet Kartı Özellikleri:
IPv4 adresi: 192.168.x.x
IPv4 DNS Sunucuları: 192.168.x.x
Üretici: Qualcomm Atheros
Açıklama: Qualcomm Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)
Sürücü sürümü: 2.1.0.17
Fiziksel adres: ‎20-CF-30-DD-E5-92

c522b873-bcb3-45c1-a1a4-4261bb609eaa.png

106c7472-9d11-4560-a049-7d9c4acb9960.png

bda44a3c-e117-4333-88b8-8d45b94f8152.png

Selamlar , bazen driver güncellemesinde böyle problemler oluşabiliyor format atmanıza gerek yok aygıt yöneticisine girin , ethernet denetleyicinizi bulun özelliklerinden sürücü kısmına girin ve önceki sürüme geri yükle yapın sorunun çözüldüğünü daha önce gözlemledim.

Selamlar , bazen driver güncellemesinde böyle problemler oluşabiliyor format atmanıza gerek yok aygıt yöneticisine girin , ethernet denetleyicinizi bulun özelliklerinden sürücü kısmına girin ve önceki sürüme geri yükle yapın sorunun çözüldüğünü daha önce gözlemledim.

Yok hocam dediğiniz sekmeye geldiğim zaman önceki sürüme dön seçeneğine tıklanmıyor.

Sıkıntıyı linkteki programla çözdüm arkadaşlar. İndirdikten sonra hepsini seçip Go! ya basmanız yeterli.

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Bende de aynı sorun mevcut ne yaptıysam düzelmedi.Bilgisayar internet yok diyor fakat chrome dan her siteye girebiliyorum. Sorun windows internete bağlı olarak görmüyor kendini ve updateleri yapamıyorum aynı şekilde office programlarına kullanıcı olarak giriş yapamıyorum birde steam e giriş yapabilirken origin'e yapamıyorum.İnternet Servis Sağlayıcısını aradım sorun bizde değil diyorlar modem müşteri hizmetlerini aradım onlarda sorun bizde değil diyor galiba bilgisayarda diye düşündüm. Telefonumu usb ile bilgisayara bağlayıp mobil veriden usb internet paylaşımı yaptım bu sefer internet yok yazmıyordu ve sarı ünlem de gitmişti. Sorun bilgisayarımda da değil.
Denediğim yöntemler:
Ağ Sürücülerini kaldırıp silip tekrar kurdum.
Modem değiştirdim.
İnternet kablomu değiştirdim.
Format attım.
Bütün driver larım biosum güncel ama yine olmadı. Yardımcı olabilecek varsa lütfen çok ihtiyacım var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı