Windows 10 Kararsız Çalışması

KaptaniDerya

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir gizliden gizliye sorun yaratan bu durum artık bilgisayarımın stabilitesini yüksek oranda düşürdü. Yaşadığım sorunlardan örnek vereyim;

Bilgisayar açılıp masaüstüne geldiğinde 10 sn boyunca fareyi hareket ettiremiyor ve öğeleri açamıyorum.

Özellikle anlık oyunlarda (CS GO, GTA) aniden atılan ses bombası veya mermi ya da farenin aniden hareket etmesi bilgisayarın mavi ekran vermesine veya oyunun kapanmasına neden oluyor (bu yüzden 1 aydır CS:GO rekabetçi giremiyorum.)

Ayrıca Chrome'un sık sık hata vermesi oldukça canımı sıkıyor. Oyunlarda zevk alamıyorum kapanacak korkusuyla.

Sistemim AMD athlon x4 635, 800 MHz 4 GB RAM, r7 360 O.C, 350 W PSU.

Format atmak istemiyorum. Yaklaşık 200 GB oyunum var ve tekrardan yükleyemem. Sistemim tamamen virüslerden korunmuştur. Virüs yoktur.

Ek soru: RAM'im PC boştayken bazen %20 bazen de %50 civarında çalışıyor. Sebebini anlamadım? Herkese iyi forumlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 ISO dosyasını "yeniden" indir ve USB diske rufus ile yazdır. Oluşturulmuş USB Windows 10 kurulum diskini kullanarak, Windows'u onarmayı dene. Bellek miktarın 4GB ise 8GB yap, ek olarak 120GB SSD satın alıp, işletim sistemini SSD'ye kur. Böylece bütün kötülüklerden arınmış olursun, bilgisayarın yağ gibi akar. İlk açılış 15-20 saniye sürer, açıldıktan sonra anında herhangi bir uygulamayı donma ve kasma olmadan hızlı bir şekilde çalıştırırsın. Tabiri caizse; attan inip uçağa binmiş gibi olursun.

Windows 10 ISO dosyasını "yeniden" indir ve USB diske rufus ile yazdır. Oluşturulmuş USB Windows 10 kurulum diskini kullanarak, Windows'u onarmayı dene. Bellek miktarın 4GB ise 8GB yap, ek olarak 120GB SSD satın alıp, işletim sistemini SSD'ye kur. Böylece bütün kötülüklerden arınmış olursun, bilgisayarın yağ gibi akar. İlk açılış 15-20 saniye sürer, açıldıktan sonra anında herhangi bir uygulamayı donma ve kasma olmadan hızlı bir şekilde çalıştırırsın. Tabiri caizse; attan inip uçağa binmiş gibi olursun.
Cevap için teşekkür ederim onarmayı deneyeceğim olmazsa donanım geliştirmesi, tavsiye için teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı