Çözüldü Windows 10 kendi kendine Bluetooth sürücüsünü sildi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bahadır.

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
-_-
Normalde bilgisayarım Bluetooth destekliyor, hatta daha önce bağlayabildiğim Bluetooth cihazların ekran görüntüsünü de ayrıca attım. Ama bilgisayarı son kez kapatıp açtığımdan bu yana Windows kendi kendine Bluetooth sürücüsünü silmiş. Aygıt yöneticisinde bile gözükmüyor. Sorunu gider bölümüne bastığımda da bilgisayarınız Bluetooth'u desteklemiyor diye uyarı verdi. Sorunu ne gerçekten anlamış değilim. Yardımınızı bekliyorum.

Laptopun Markası/Modeli: Acer Aspire A315-53G-578Q

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-11-08 232527.png
    Ekran görüntüsü 2021-11-08 232527.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 58
  • Ekran görüntüsü 2021-11-08 232501.png
    Ekran görüntüsü 2021-11-08 232501.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 62
Kullanılabilir durumda. Bluetooth sürücüsü hariç diğer sürücülere bir şey olmadı.
Windows'un yanlış sürücü yükleme ihtimaline karşı Güncelleştirmeleri Denetle > Güncelleştirme Geçmişini Görüntüle > Sürücü Güncelleştirmeleri kısmında bluetooth sürücülerinin kaybolduğu zamanda yüklenmiş bir sürücü olup olmadığını kontrol et. Bir de son kez olarak Aygıt yöneticisinde dikdörtgen içine aldığım görünüm kısmından gizli aygıtları göster seçeneğini açmayı ve diğer dikdörtgende olan donanım değişikliklerini tara ile tarattırıp bluetooth kısmına bir sürücü ya da bilinmeyen aygıt olarak gözüken bir sürücü gözüküp gözükmediğine bir bakmayı dene. Gözükürse fotoğrafını da atabilirsin. Eğer hiç gözükmeyecek olursa sistemi sıfırlama işlemi yapıp ondan sonra olacak sonuçları bekleyeceğiz mecbur 😅
ssq3.png

Dosya Ekleri

• 1636697390531.png
    1636697390531.png
    659 bayt · Görüntüleme: 21
  • 1636697405300.png
    1636697405300.png
    659 bayt · Görüntüleme: 40
Windows'un yanlış sürücü yükleme ihtimaline karşı güncelleştirmeleri denetle > güncelleştirme geçmişini görüntüle > sürücü güncelleştirmeleri kısmında Bluetooth sürücülerinin kaybolduğu zamanda yüklenmiş bir sürücü olup olmadığını kontrol et. Bir de son kez olarak aygıt yöneticisinde dikdörtgen içine aldığım görünüm kısmından gizli aygıtları göster seçeneğini açmayı ve diğer dikdörtgende olan donanım değişikliklerini tara ile tarattırıp Bluetooth kısmına bir sürücü ya da bilinmeyen aygıt olarak gözüken bir sürücü gözüküp gözükmediğine bir bakmayı dene. Gözükürse fotoğrafını da atabilirsin. Eğer hiç gözükmeyecek olursa sistemi sıfırlama işlemi yapıp ondan sonra olacak sonuçları bekleyeceğiz mecbur 😅
Eki Görüntüle 1212141

Gizli aygıtları göster deyince bunlar çıktı, ne yapmam lazım? Olması gerekenden çok sürücü var sanki :)

Edit: Demin çok ilginç bir şey oldu. Windows güncelleme aldı, sürücü kendi kendine düzeldi. Şuanda bilgisayara bağladım kulaklığımı. Nasıl böyle oldu çok ilginç gerçekten.

Dosya Ekleri

• sürücü.png
    sürücü.png
    32,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Gizli aygıtları göster deyince bunlar çıktı, ne yapmam lazım? Olması gerekenden çok sürücü var sanki :)

Edit: Demin çok ilginç bir şey oldu. Windows güncelleme aldı, sürücü kendi kendine düzeldi. Şuanda bilgisayara bağladım kulaklığımı. Nasıl böyle oldu çok ilginç gerçekten.
Bu konuya mesaj yazdıktan sonra benim de bluetooth cihazım bir anlığına gitti. Sonra yeniden başlattım direk, geri geldi. Düzelmesine sevindim 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı