Windows 10 Keyleri Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Peki o zaman bir soru daha geliyor. Bu gerçekten son :) . Dün Win 8.1'i flash bellek ile kurdum. Geçici olarak korsan etkinleştirme kullanıyorum. En kısa zamanda alacağım. Etkinleştirmeyi Microsoft toolkit ile yaptım. Sorum şu ;
Orjinal key aldığımda win 8.1'i baştan kurmam mı gerekir yoksa direk ürün anahtarını değiştire tıklayıp aldığım keyi yazarak orjinal lisansa geçebilir miyim?

Baştan kurmanız en iyisi. Çünkü o tarz yazılımlar arka planda bazı programlar çalıştırır. Bu yüzden en sağlıklısı temiz kurulum yapmak.
@byb32k3 Windows 8.1 keyi mevcut değil mi? Öyleyse retail key olduğu için o keyi başka bilgisayara da geçirebilirsiniz. Ancak diyelim şu anki bilgisayarınız ile Windows 10'a geçtiniz. Rahatça temiz kurulum yapabiliyorsunuz. Fakat yeni PC aldığınızda elinizde Windows 10 keyi olmadığından ve lisanslar donanıma bağlı olduğundan temiz kurulum yapamazsınız. Ya Microsoft ile görüşmeniz gerekir ya da yeniden Windows 8.1 kurup o bilgisayarda bir kere yükseltme yapmanız gerekir.

Yükseltme 1 yıl içerisinde yapılıyor. Daha sonra yapılmıyor. Yani yükseltme 1 yıl içerisinde ücretli olmayacak. Bunun dışında yeni sistem aldığınızda retail keyiniz ile Windows 8.1 kurup, Windows 10'a yükseltebilirsiniz. 1 yıl içerisinde alacaksanız tabii ki. 1 yıl içerisinde almayacaksanız Microsoft ile görüşmeniz gerekebilir.

@Adion Konuyu saptırdım ama anlamak istediğim şudur ;Bende retail key mevcut. 1 yıl içersinde yeni bilgisayar almazsam ücretsiz yükseltme bittiği zaman yeni bir sisteme geçerken o key ile yükseltme yapamayacağım. Demek istediğim bu retail key 1 yıl sonra bir işe yarayacakmı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı