Windows 10 - kiril alfabesi görüntüleme

buyuksel

Kilopat
Bazı indirmiş olduğum oyun kurulumlarında veya not defteri içeriğinde kiril alfabesi karmakarışık şeyler yazıyor. Bunun düzgün çıkması için ne yapmalıyım?

Normal şartlarda anlamını bilmesem de kiril alfabesini okuyabiliyorum. İngilizceye benzediği için az, çok ne anlama geldiğini de çözebiliyorum fakat abuk subuk yazılar çıkınca apışıp kalıyorum.

Aşağıda bir örnek bırakıyorum. Bu kurulumda sol altta İngilizce'ye çevirme var fakat bazı kurulumlarda, ayarlarda vs. yok.

Dosya Ekleri

• asas.jpg
    asas.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 44
Hocam bu kiril alfabesinden ziyade yabancı bir dil gibi. O yazıların Windows ile alakası yok bildiğim kadarı ile. İndirdiğiniz şeylerin dili ile alakalı. Hazırlayanlar yabancı olduğu için değişik olması normal.

Hocam bu kiril alfabesinden ziyade yabancı bir dil gibi. O yazıların Windows ile alakası yok bildiğim kadarı ile. İndirdiğiniz şeylerin dili ile alakalı. Hazırlayanlar yabancı olduğu için değişik olması normal.

Hazırlayanlar Rus. RG. Mechanics oyun repack grubu sanırım. Örnek olarak gönderdiğim oyun kurulum resminde sol altta İngilizce-Rusça arasında geçiş yapılabiliyor. Yazıları windows çeviremediği için abidik kubidik şeyler yazıyor. Bazılarında öyle bir seçenek olmadığı için sallamasyon tuşlara basıyorum. Tutarsa şansıma.

Hazırlayanlar Rus. RG. Mechanics oyun repack grubu sanırım. Örnek olarak gönderdiğim oyun kurulum resminde sol altta İngilizce-Rusça arasında geçiş yapılabiliyor. Yazıları windows çeviremediği için abidik kubidik şeyler yazıyor. Bazılarında öyle bir seçenek olmadığı için sallamasyon tuşlara basıyorum. Tutarsa şansıma.
Hocam o yazıların o dilde olması Windows ile değil o setupu hazırlayanda. Bazıları ekstra uğraşmamak için koymadan geçebiliyor. Normal bir şey.

Geri
Yukarı