Windows 10 Kullanıcı Adı Değişikliği Sonrası "Dosya sistemi hatası"

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bilgisayarımdaki kullanıcı hesabım Microsoft hesabımdı yani yerel hesap değildi. Kullanıcı adımda Türkçe karakterler olduğundan dolayı bilgisayarda kullanıcı adım farklı gözüküyordu. (Ulaş DERELİ yerine Ula Derel.) Bu durumdan rahatsız oldum ve bunu değiştirmek için internetten bir yöntem denedim, ilk önce kayıt defterindeki kullanıcı adımı değiştirdim sonra "netplwiz" komutundan değiştirdim. Bilgisayarı yeniden başlattım fakat kullanıcı hesabıma girmedi. Birkaç kez denedim yine girmedi.

"Windows hesabınızla oturum açamıyoruz" diye bir hata aldım. SERKAN MUTLU bu linkte anlatılan yöntemi denedim ve hesabı açtım, hesap sıfırlanmış bir şekildeydi. Oyunlarım ve programlarım hepsi duruyordu fakat kayıt dosyalarım gitmişti. Artık geri döndüremeyeceğime karar verip sıfırlanmış olan Microsoft hesabımı kullanmaya başladım. Ama daha ilk dakikalarda sorunlar ile karşılaştım. En kolayından indirdiğim bir fotoğrafı açarken bile hata alıyorum. Hata mesajında, Microsoft hesabıma giremediğim zaman Windows`un bana geçici olarak oluşturduğu hesap çıkıyor. Daha başka hatalar almamak için siz bilgili arkadaşlara yazmak istedim. Bu sorunu düzeltmem gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum @Recep Baltaş @Asım Demir @Mikail Fidan @HakanCT

Ekran Alıntısı.PNG

Arkadaşlar sistem geri yükleme de yapamıyorum.

412025

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı