Çözüldü Windows 10 kurulum sonrası klavye ve mouse çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

November_88

Centipat
Daha fazla  
Bugün bana kafayı yedirten olay. Şu an bu yazıyı aldığım ps/2 mouse ve klavyeden yazıyorum. Dün Windows 10'a sıfırlama yaptıktan sonra, Windows 10 kurulum ekranında mouse ve klavyemin çalışmadığını fark ettim. İnternetten araştırma yaptığımda ps/2 mouse ve klavye önerdiler. Gittim bugün aldım fakat aldığım ps/2 mouse ve klavye o kadar dandik ki. Kendi mouse ve klavyemin driverlerini güncelleyim dedim driverhub adlı programı açtım attığım ekran görüntülerinde de görüldüğü gibi bunlar dışında ki tüm sürücüleri güncelledi. Bu arada kendi mousem ve klavyem BIOS'ta veya farklı şeylerde çalışıyor sadece Windows 10'a giriş yaptığımda çalışmıyor. Anlayacağınız USB yerinde donanımsal bir sorun yok. Bu attığım ekran görüntülerinde ki sürücüleri nasıl elle yükleyebilirim?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    33,9 KB · Görüntüleme: 202
  • 2.png
    2.png
    51,5 KB · Görüntüleme: 327
Çözüm
Sorun çözüldü. Aldığım PS/2 mouse ve klavye ile giriş yaptıktan sonra aygıt yöneticisinde beyaz soru işaretlerinin hepsini cihazı kaldır yaptım, yaptıktan sonra beyaz soru işaretleri alttaki yere geldi ve sarı ünlem işareti oldu, olduktan sonra da hepsine tek tek tıklayıp sürücüyü güncelle dedikten sonra bilgisayarımdaki sürücülere göz at dedim, ardından bilgisayarımdaki kullanılılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver dedim, çıkan modellerde Intel'i seçip ileri dedim, tüm sarı soru işaretlerinde uyguladım ve çözüldü. Ama tek üzüldüğüm şey bugün çok dandik bir mouse ve klavyeye (PS/2) çok fazla para vermem ve Windows 10 sıfırlamasında neden böyle bir şey olduğu. Eğer USB portları çalışmayan varsa bu yöntemi uygulayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı