Windows 10 Kurulumda bellek bulamama sorunu

Enes uslu

Hectopat
Daha fazla  
Beyler Windows 10 setup kurarken baya ilerledim, sonra bellek kontrol ediyora da sonlandı. Kurmak için bellekde yer bulunamadı dedi. Yerel disk c'de 165 gb boş alan var. Tek disk o var. D'yi kurmadım. Sorun nedir?

Yokmu bu hatanın cevabını bilen?

Bu sorun tek bendemi var kimse cevap vermedi

Bu aşamalar oluyor sondada hata veriyor bunu flash bellekle direk masa üstünden yaparken oluyor benim laptopa win8 ide yükleyemiyorduk bilgisayarcılara filan götürdüğümde onlarda yükleyemedi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 523
  • Adsız 2.png
    Adsız 2.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 344
  • Adsız 3.png
    Adsız 3.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 526
  • Adsız 4.png
    Adsız 4.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 512
Diskiniz dinamik diske dönüşmüş olabilir. Bilgisayara oturup bakmadan sorunun neyden kaynaklandığını söylemek zor.

Laptop hangi işletim sistemiyle geldi? Windows 8 ile geldiyse zaten Windows 7 üzerinden yükseltme yapmayın. Windows 8 temiz kurulum yapıp yükseltme yapın. Windows 7 kuruluyorsa Windows 8.1 de kurulur, bilgisayarcı becerememiştir. Ürün anahtarını biliyorsanız direk Windows 10 temiz kurulum da yapabilirsiniz. 10586 yapısı yayınlandı, onu kurup ürün anahtarınızı girip sistemi etkinleştirebilirsiniz.

Windows 7 Home Basic olarak geldi,Olmazsa en baştan format atacağım zaman windows 10 ile atarım okadarda önemli değil ama bilgisayardamı sıkıntı var onu bilemedim.Şuanda sağ altta win10 işareti var güncelleme yapıyor ondada son ana geliyor bir hata oluştu diyor oda olmuyor bugun tekrar ordan denedim şimdide güncellemeye başlamadan hata veriyor.

Bilgisayarda sıkıntı yoktur bence. Sabit diskiniz bozuldu mu diye kontrol etmek için HD Tune programı ile test edebilirsiniz.

Önce Windows 7 ürün anahtarına ulaşmaya çalışın. Yükseltme yapabileceğiniz sürüm Windows 10 Home sürümü. Windows 10 birinci güncelleme yapısı ile beraber ürün anahtarınızı doğrudan girip sistemi etkinleştirebiliyorsunuz. Şu anda stabil yapı olan 10586 Insider Fast kullanıcılarına yayınlandı ve kurulum iso dosyası daha yayınlanmadı. İster bir hafta bekleyip Microsoft tarafından sunulan iso ile temiz kurulum yapın. İsterseniz güvenilir bir siteden iso dosyasını bulup Rufus programıyla USB'ye yazdırıp temiz kurulum yapın. Windows 7 temiz kurulum yapıp yükseltme yoluyla da geçiş yapabilirsiniz. Temiz kurulum yaparken diskin bütün bölümlerini silip yeni bölüm oluşturup kurulum yapın.

Peki saol ben win10 pro yu iso dosyasından usb ye yazdım ama direk rufusu kullanmadim microsoftun sitesinden de win10 pro anahtarı vardı onuda kabul etti ama en iyisi senin dediğini yapmak.

Peki saol ben win10 pro yu iso dosyasından usb ye yazdım ama direk rufusu kullanmadim microsoftun sitesinden de win10 pro anahtarı vardı onuda kabul etti ama en iyisi senin dediğini yapmak.

Windows 10 Home kurmalısınız. Windows 10 Pro lisansı satın aldınız mı?
Ayrıca Iso dosyasını direk USB'ye yazarsanız bilgisayarı USB ile başlattığınızda kurulum başlamaz. Rufus programı ve ya alternatiflerini kullanın.

Şuanda usb ye direk yazdım başlatırken usb den başlatıyorum denemek için bir kere disk oluşturmaya kadar geldim. hyr win10 lisansı almadim iso dosyasını indirirken win10 pro yu sectim.

Şuanda usb ye direk yazdım başlatırken usb den başlatıyorum denemek için bir kere disk oluşturmaya kadar geldim. hyr win10 lisansı almadim iso dosyasını indirirken win10 pro yu sectim.
Bilgisayar orijinal lisanslı Windows 7 Home Basic ile geldiyse bunun Windows 10'da yükseltebileceğiniz sürümü Windows 10 Home sürümüdür. Siz gene de Pro kurmak istiyorum diyorsanız lisans uyarılarıyla karşılaşırsınız. Ayrıca Windows 7 ürün anahtarınızı bulmadan direk Windows 10 Home temiz kurulum yapmayın. Direk ürün anahtarınızı girip sistemi etkinleştirmek istiyorsanız 10586 yapısına geçiş yapın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı