Rehber Windows 10 kurulumu

AslanBey340

Centipat
Daha fazla  
İhtiyacımız olanlar: En az 8 GB boyutunda USB veya CD, Windows 10 sistem gereksinimlerini karşılamak.

1-Buradan Windows 10 yükleme aracını yükleyin.
2- indirdiğimiz Media Creation TOOL22H2 adlı .exe dosyasını açıyoruz.
3- açılınca birkaç şeyi hazırlıyoruz kısmı bittinten şartları kabul ediyoruma tıklıyoruz.
4- başka bir bilgisayar için yükleme mesyası oluştur deyip ileri butonuna tıklıyoruz.

5- buradan dili ve bilgisayarın kaç bit olduğunu seçiyoruz ve ileri butonuna basıyoruz.

6- buradan kendisi USB belleğe ya da CD'ye yazması için USB flash sürücü seçeneğine basıyoruz ve ileri diyoruz.

7- belleğimizi seçip ileri diyoruz.

Yüklenmesini beklerken uygulamayı - butonuna basarak görev çubuğuna atıp yüklenene kadar bilgisayarda vakit geçirebiliriz.

[Burdan sonraki resimler bana ait değildir]

8- ileri butonuna tıklayın.

9- şimdi yükleye tıklayın.

10- kabul edip ileriye tıklayın.

11- özel (tüm dosyalarınız silinir)

12- Windows'u yüklemek istediğiniz sürücüye basıp biçimlendir deyip ileri butonuna basın.

13- flash diskimizdeki sistem dosyaları bilgisayarımıza kopyalanıyor. Bu işlem 5-10 dakika gibi bir sürede tamamlanır ve makine kendini yeniden başlatabilir.

(Yeniden başlatma esnasında flash diskinizi USB sürücüden çıkarmayı unutmayın.)

14- yüklendikten sonra bilgisayar kullanıcı adı renkler ve internet bağlantısını ayarlayıp yeni işletim sisteminizin keyfini çıkarın.

Geçenki çekilişi 3 saatte onayladınız adamlarınkini 1dk da onaylıyonuzda benimkini neden saatlerce bekletiyorsunuz Technopat modları @Recep Baltaş.

2 saat oldu ama artık onaylayın şunu @Recep Baltaş.

Son düzenleme:
Ellerinize sağlık. Güzel bir rehber olmuş. Ayrıca eski Windows 10 sürümü isteyenler Windows ISO Downloader yazılımını kullanabilir.

Zaten 2.5 saat önce yaptım anca onayladılar.

Bunu kuruyorsunuz, en soldaki seçenekten devam ediyorsunuz böylece sadece C sürücüsü siliniyor. Mis gibi format tamamlanıyor. USB bozuksa kurtarıcıdır. Enterprise için mesela ücretli sürüm lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…