Windows 10 kurulumunda 0x800701B1 hatası

magnifique25

Hectopat
Merhaba, iyi forumlar.
Başlıkta belittiğim hatayı alıyorum. Biçimlendirip format atmaya çalıştığımda fotoğraftaki hatayı alıyorum ve BIOS SSD'yi görmüyor .Windows kurma ekranında gözükmesine rağmen görmüyor.

Dosya Ekleri

• 20210407_025117.jpg
    20210407_025117.jpg
    146,3 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, iyi forumlar.
Başlıkta belittiğim hatayı alıyorum. Biçimlendirip format atmaya çalıştığımda fotoğraftaki hatayı alıyorum ve BIOS SSD'yi görmüyor .Windows kurma ekranında gözükmesine rağmen görmüyor.
Merhaba,

UEFI kurulum mu, yoksa CSM kurulum mu yapıyorsunuz?

CSM yani UEFI olmayan kurulumlarda MBR yada GPT disk bölümlemesi kullanılabilir. Ancak UEFI kurulumlarda, diskiniz MBR değil GPT bölümlemesine sahip olmalıdır.

Bakınız; GUID - Vikipedi

UEFI kurulum yapmaya çalışırken GPT olarak değilde, MBR olarak bölümlendirilmiş bir diske kurulum yapmayı denerseniz ya diski görmez yada hata verir genelde. Bu yüzden buna dikkat etmek gerekir.

Kontrol etmeniz gereken şeyler:
BIOS Boot Options'da SSD'niz yerinde mi?
Kurulum esnasında SSD'ye tıkladığınızda (disk bölümlendirme aşaması) altta bir uyarı veriyor mu?
Kurulum diskiniz düzgün çalışıyor mu?

Bazen ramler bu duruma sebep olabiliyor. Ramlerinizin yerlerini birbirleriye değiştirin. Yani 1. ve 3. slota taktıysanız, 1. slottakini 3e, 3. slottakini 1e takın.

Eğer disk M2 bir SSD ise ve eğer anakartınızda birden fazla M2 SSD slotu varsa, bir diğer slota takarak kurulum yapmayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı