Windows 10 kurulumunda 0xc0000221 hatası

Hudkptn

Kilopat
Yer
Hollanda
Daha fazla  
İki gündür bilgisayarıma temiz bir Windows 10 kurmaya çalışıyorum. Kurulumun ilk aşamasından sonra yeniden başlatılması gerektiğini söylüyor. Buraya kadar her şey normal. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra aşağıdaki hata mesajını alıyorum.

369738

İki kere Windows ISO dosyasını Windows Media Tool ile indirdim ve Rufus yazılımı ile USB diskime yazdım. Yani Windows imajının hatalı olma ihtimalini yok gibi. 2 tane diske sahibim. SSD'de problem vardır diye düşünerek sabit diskime tekrar kurulum yaptım ve aynı hatayı aldım. SATA kablolarının yerlerini değiştirdim ve diğer sata girişlerini denedim. 2x8 RAM kullanıyorum birini çıkarıp tekrar denedim. Her seferinde aynı hatayı aldım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Sorun ISO'da büyük ihtimal. Heidoc ISO Downloader ile sisteminize uygun olan sürümü indirin ve Rufus ile UEFI veye LEGACY hangisi ise ona göre yazın. Kurulum öncesi BIOS ayarlarını restore default diyerek sıfırlayın. Kurulumda hata devam ederse belirtin.

Başka RAM'mi kullanmamı öneriyorsunuz ? Şu an öyle bir şeçeneğim yok maalesef.
Başka RAM'mi kullanmamı öneriyorsunuz ? Şu an öyle bir şeçeneğim yok maalesef.
  1. Yeni bir Windows kurulum diski oluşturun. Kurulum dosyalarınızda sorun olabilir.
  2. RAM belleklerinizin pinlerini bir silgi yardımı ile silmeyi deneyin.
  3. BIOS ayarlarınızı sıfırlayın.

Windowsu kurabildim ama windowsu kurduktan sonra güncellemeleri yapıp bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Ve aynı hata mesajı geliyor ekranıma. Çıkdırmak üzereyim. Ve evet güncelleme yapmadan bilgisayarı kapatıp açabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı