Windows 10 Kurulumunda "Press any key boot from USB" Hatası

Burak52TR

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel İşsiz
Mayıs'ta yeni bir bilgisayar toplamıştım eski bilgisayarımı da abime vermek için bilgisayara full bir format atacaktım. USB belleğe Windows 10 UEFI yüklemiştim önceden yeni bilgisayarı kurmak için, aynı USB'yi eski bilgisayara format atmak için kullandım. İlk olarak format atmaya çalışırken error: Legacy Boot of UEFI Media diye bir hata aldım sonra araştırdım anakart UEFI desteklemiyormuş sonrasında USB'yi biçimlendirip Rufus ile MBR olarak yazdım bu sefer USB okuyor lakin Boot menüye girdikten sonra press any Key to Boot from USB diyor herhangi bir tuşa basıyorum ama bir şey değişmiyor. Klavye BIOS menüsünde vesaire çalışıyor.

Bu arada anakart MSI G41M-P33 combo

Mevcut kurulum belleğin UEFI sistemler için boot edilmek üzere yazılmış. Rufus kullanarak UEFI değilde eski sistem bios için tekrar isoyu yazdırmanız gerekli. Aynı şekilde eski bios için yazdırdığınızda da UEFI sistemlerde boot aşamasında ve kurulum aşamasında sorunlar yaşamanız mümkün.

press any Key to Boot from USB yazısı geldikten sonra bir 10 dakika bekledim windows yükleme ekranı geldi yükledim.

mesajlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı