Windows 10 laptop ürün anahtarı masaüstünde kullanılır mı?

TnrKn

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.
Yeni PC topladım. İlk başta masaüstü bilgisayarıma yüklenen Windows 10 deneme sürümüydü bu nedenle laptopumun Windows 10'unun ürün anahtarını alıp masaüstü PC'min deneme sürümünü Windows 10 Home'a yükselttim.
Şu anda hem laptopum hem masaüstüm lisanslı ama internette okuduğum yerlerde OEM key ise 2. cihazda kullanamayacağımı, Retail ise ilk cihazın deneme sürümüne dönüşeceğini gördüm.
1- Böyle kullanmam sıkıntı yaşatır mı?
2- Ürün anahtarım Retail'ya da OEM mi?
3- İki cihazımda da etkinleştirme kısmında "Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi." yazıyor. İkisi de etkinleştirilmiş durumda mı?
4- Microsoft hesabımı değiştirirsem lisanslarım iptal mi olacak?
Teşekkürler. :D

Cmd>slmgr/xpr komutunu yürütün karşınıza makine kalıcı olarak etkinleştirildi yazısı geliyorsa 2 cihazda lisanslıdır bunu 2 cihazdada yapın 2 sindede makine kalıcı olarak etkinleştirildi yazması gerek.

Cmd>slmgr/xpr komutunu yürütün karşınıza makine kalıcı olarak etkinleştirildi yazısı geliyorsa 2 cihazda lisanslıdır bunu 2 cihazdada yapın 2 sindede makine kalıcı olarak etkinleştirildi yazması gerek.
Evet, öyle çıkıyor. Galiba sadece microsoft hesabım ile lisans geliyor. Teşekkürler.

Geri
Yukarı