Çözüldü Windows 10 lisansı nerede yazıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MutluPatates

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba benim Windows 10 lisansımı yenilemem gerekiyordu ama yeni SSD alacağım diye umursamamıştım. Yeni SSD aldım, Windows 10 kurdum, lisans etkinleştirmesi yapmadım ama normal şekilde kullanabiliyorum. Sonradan sıkıntı yaşar mıyım? Bu lisansa nereden bakabilirim? Ve ne zamana kadar gecelidir?

Şimdi lisans türünü öğrendim de OEM_DM yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dijital lisansın var çünkü. Donanım kimliğin değişmediği için yeni kurduğun Windows 10 internete bağlanınca Microsoft sunucularını kontrol etti ve senin donanım kimliğinin kayıtlı olduğunu gördü. Bir sıkıntı yaşamazsın. Anakartın değişmediği sürece donanım kimliğin değişmeyeceği için lisansın kaybolmaz.

Lisansını kontrol etmek için CMD'ye "slmgr -dlv" yaz ve ekran görüntüsü at, yine de kontrol etmiş olalım.
Merhaba benim Windows 10 lisansımı yenilemem gerekiyordu ama yeni SSD alacağım diye umursamamıştım. Yeni SSD aldım, Windows 10 kurdum, lisans etkinleştirmesi yapmadım ama normal şekilde kullanabiliyorum. Sonradan sıkıntı yaşar mıyım? Bu lisansa nereden bakabilirim? Ve ne zamana kadar gecelidir?

Şimdi lisans türünü öğrendim de oem_dm yazıyor.

bilgisayarım" simgesine sağ tıklayarak "özellikler" seçeneğine tıklayın. daha sonra açılan pencerede "sistem" sekmesine gidin ve "sistem bilgisi"ne tıklayın

Dijital lisansın var çünkü. Donanım kimliğin değişmediği için yeni kurduğun Windows 10 internete bağlanınca Microsoft sunucularını kontrol etti ve senin donanım kimliğinin kayıtlı olduğunu gördü. Bir sıkıntı yaşamazsın. Anakartın değişmediği sürece donanım kimliğin değişmeyeceği için lisansın kaybolmaz.

Lisansını kontrol etmek için CMD'ye "slmgr -dlv" yaz ve ekran görüntüsü at, yine de kontrol etmiş olalım.

Son düzenleme:
Çözüm

Şimdi lisans türünü öğrendim de OEM_DM yazıyor.

SSD değişikliği bile olsa OEM ürün anahtarı anakarta kaydedilir.
Bu sayede her formattan sonra otomatik etkinleştirme yapar anakart.

Boyle yazıyor dogrudur değil mi?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2023-10-01 190006.png
    Ek Açıklama 2023-10-01 190006.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı